טרנד המינימליזם הגיע הביתה והבלאגן עזב

באיזו תדירות אתם מחליפים את מכשיר הטלפון שלכם? את האוטו שלכם? את ריהוט הסלון או את המלתחה שלכם? האם אי פעם עצרתם לחשוב מה עומד מאחורי הזיקה התכופה לשינויים? מדוע אנו ממהרים לשדרג מוצרים שרכשנו אך לא מזמן בעוד שאלו תקינים לחלוטין ומשרתים אותנו בדיוק כפי שהם אמורים?

המשוואה הפשוטה אומרת שככל שאנו מרוויחים יותר- אנחנו קונים יותר, מה שאומר שאם לא נפתח מודעות, לא נוכל להוציא את עצמינו ממעגל הקסמים הפזרני הזה; ואם לא נצא ממנו, נמצא את עצמינו במרוץ עכברים אין סופי. איפה זה פוגש את טרנד המינימליזם ולמה כל כך כדאי לכם להכיר אותו? זאת ועוד, במאמר הבא.

על הזיקה לצרכנות בתרבות המודרנית

אז בואו נדבר על הזיקה לקנות ולהחליף כל הזמן. האם זה בא מגיע מאיתנו? האם זו השפעתה של הסביבה שמעודדת צרכנות יתר? הפרסומים האינסופיים שמציפים אותנו מכל כיוון; על שלטי חוצות בכביש, על מסך הטלוויזיה בבית ואפילו פרסומות מותאמות אישית על מסך הטלפון האישי שלנו. כמה מאיתנו באמת מודעים לכמות המשאבים שנדרשת מאיתנו על מנת לתחזק את הדחף לקנות כל הזמן? משאבים שבאים לידי ביטוי הן בשעות עבודה שמיתרגמות לכסף והן לאנרגיה שנדרשת מאיתנו כדי לסדר, לפנות מקום, לייצר חללים ולתחזק את כל המוצרים שאנחנו קונים? ובואו נודה על האמת, את רובם אנחנו הרי לא באמת צריכים.

מה זה מינימליזם?

רבים חושבים שמינימליזם משמעו להחזיק בפחות חפצים ומדמיינים חיים מינימליסטים כחיים בחלל ריק ומשעמם. אך אורח החיים המינימליסטי אינו בהכרח אורח חיים סגפני או כזה המאופיין בהימנעות, בדיוק להפך. אורח חיים זה מסייע לנו לחיות חיים מלאים ומשמעותיים יותר ולהפסיק להיות מוקפים בחפצים שלא מוסיפים לנו אושר אלא עוד ועוד עבודה ומטלות. תכליתה של הגישה המינימליסטית בכלל, והגישה המינימליסטית בעיצוב הבית בפרט, הוא לעזור לנו להתמקד. לנקות את הרעשים החיצוניים מהקולות הפנימיים שלנו ולדבוק אך ורק במה שעושה לנו טוב באמת. הגישה המינימליסטית תעזור לכל אחד ואחת להבין כמה מעט בעצם אנחנו צריכים כדי להיות מאושר, וכמה נעים ומרווח יותר כשיש בחלל שלנו קצת פחות רעש, וקצת יותר מאיתנו.

המינימליזם היפני

אחת הגישות הטרנדיות המסקרנות ביותר מגל המינימליזם של השנים האחרונות היא השיטה של מארי קונדו היפנית. היפנים ידועים בזיקה שלהם למינימליזם וקל מאד לראות איך הזיקה הזאת עושה עמם חסד בכל תחומי החיים. כל העולם נשבה בקסם הפשטות של האוכל היפני המינימליסטי והבריא. זה הזמן להביא את התבונה הזאת אל תוך חללי הבית.

שיטת מארי קונדו

התורה של מארי קונדו היא מנומקת ומעניינת ותוכלו לקנות בחנויות הספרים את הספר שלה על מנת להעמיק. על רגל אחת, השיטה מבוססת על רצף פעולות שמתחיל מזריקת חפצים מיותרים וממשיך לסידורם בבית באופנים ייחודיים ומעניינים. הקריטריון של מארי קונדו להשלכת חפצים מיותרים נעוץ סביב שאלה אחת מרכזית: האם החפץ הזה משמח אותי?
דמיינו חיים בבית שבו כל פריט הוא אהוב עליכם. עצם ההתבוננות בו מעוררת בכם אושר. במקום אינסוף פריטים שלא ממש נוגעים בכם, הבית יהיה מאוכלס במעט פריטים - בדיוק אלו שאתם אוהבים. מעבר לשינוי הרגשי, טמון ביתרונות השיטה גם שינוי קוגניטיבי - פחות בלאגן וחוסר מיקוד בחלל, פחות בלאגן וחוסר מיקוד בראש.

טעם אישי

כשאנחנו פחות מושפעים מרעש ואופנות חולפות, אנו פנויים וממוקדים לאמץ אל תוך הבית הפרטי שלנו פריטים שבאמת מעידים על האופי שלנו. במקום בית שנראה כמו שכפול של עשרות בתים אחרים שעוצבו על פי אותו הקטלוג, כזה שבעוד שנתיים לכל היותר ימאס לנו ממנו ונרצה להחליף את כל תכולתו, יהיה ביתנו שיקוף של עולמנו הפנימי. מקום כזה יאפשר לכם להרגיש באמת - בבית.

להעז לבחור מחדש

מינימליזם הוא תחום שנכנס לתודעתנו רק לאחרונה אך אפשר למצוא הרבה מאוד השראה בנושא ברחבי הרשת. בחיפוש מהיר של "עיצוב מינימליסטי", תגלו עולמות שלמים, חדשים ומרעננים, של סדר וארגון ברוח המינימליזם. בכלל זה, אתם עתידים לפגוש תחום טרנדי נוסף שמתקשר היטב עם טרנד המינימליזם: DIY - עשה זאת בעצמך. אם שפר עליכם מזלכם והגעתם לשלב הזה בחיים שיש לכם בית פרטי משלכם, בין אם מדובר בבית צמוד קרקע או בית בבניין, זה בדיוק הזמן להתחיל לחשוב 'איכות על פני כמות'. פתחו את הראש והעזו לחקור ולחדש.

במגדל Urban Tower תמצאו דירות למכירה בקרית מוצקין שמתוכננים ומעוצבים בקפידה וברמה הגבוהה ביותר. אנחנו מזמינים אתכם להגיע ולהתרשם במו עיניכם וזמינים עבורכם לכל שאלה.

דברו אתנו. אנא מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.

צור
קשר

אנא מלאו את פרטיכם
ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.