סודות מהמגירה: טיפים לארגון נכון של ארונות הבית

בשנים האחרונות אנו עדים למוטיבים מקסימים בעולם עיצוב הבית. מוטיבים כמו  DIY(עשה זאת בעצמך), זיקה לירוק ולטבע, חזרה לפשטות, וטבעיות ומחזור יצירתי. אופנות שמייצרות בתים ירוקים, חכמים ונעימים. הכל טוב ויפה עד שמתחילים לחיות בבית. ההתנהלות היומיומית מייצרת בלגן, וככל שמס' הנפשות בבית עולה מפלס הסדר יורד (ילדים זה שמחה).

הדבר הזה מייצר קונפליקט שכולנו מכירים היטב: מחד, אנחנו רוצים להרגיש בנוח בבית – לבלגן, להשתמש, לעשות. מאידך, חיי היומיום התובעניים לא משאירים יותר מדי כוחות לסדר את הבית על בסיס קבוע. דבר אחד בטוח, כולם מעדיפים לחיות בבית מסודר ומדווחים כי סדר בבית – מייצר סדר במחשבות. אז מה עושים? לומדים טריקים וטיפים לארגון נכון של הבית. ריכזנו כמה כאלו לנוחיותכם במאמר הבא.

שיטת קון-מארי

מי עדיין לא מכיר את מארי קונדו, אושיית סידור הבית הידועה ביותר בעולם כיום? מארי הגתה שיטה שנקראת קון-מארי; הרעיון בבסיס השיטה שלה פשוט: אנחנו לא צריכים הרבה דברים - אנחנו צריכים רק את מה שמצית בנו שמחה. היא מציעה למיין את חפציכם קטגוריה אחר קטגוריה, כאשר פרמטר הסינון הוא מידת ההתלהבות והשמחה שלכם מהחפץ. מה שלא משמח – יוצא החוצה. תתחילו מארונות חדר השינה שהם בדרך כלל הכי מורכבים רגשית, המשיכו לארונות המטבח ואל תוותרו על המקלחות, המזווה והמחסנים.

להעז לזרוק

התהליך הזה אינו פשוט כלל וכלל. סגנון החיים המערבי מזמן צרכנות ורובנו לא בדיוק יצורים מינימליסטיים. אבל אפילו יישום חלקי של השיטה יפנה לכם המון מקום בבית וינקה את המרחב מדברים שאתם לא באמת זקוקים להם. זה הזמן לתרום את כל הבגדים שלא לבשתם מעל שנה ואת הצעצועים שהילדים איבדו בהם עניין. גם אביזרי קישוט ונוי כמו פסלים ותמונות שאתם מרגישים שכבר לא נוגעים בכם, מומלץ להחליף. אתם לא מתארים לעצמכם כמה זה ירענן את כל הבית, כולל אתכם.

למקם בהיגיון

כמה מאיתנו מתאמצים להגיע לפריט מסוים בבית שוב ושוב, ובכל זאת מחזירים אותו לאותו מקום בלתי נגיש ממנו שלפנו אותו? חשוב לזכור שהרעיון הכללי מאחורי מלאכת סידור הארונות הוא להקל עלינו לזהות את הפריטים החשובים באמת ולהנגיש אותם לשימושינו. זה נחמד וחינני לסדר את ארון הבגדים לפי צבע, אבל חשוב יותר לסדר אותו כך שתתמצאו בו בקלות. חפצים שנשתמש בהם לעיתים קרובות כדאי למקם בקדמת הארון (עקרון מהותי ליישום גם בארונות המטבח). כמו כן, את הפריטים שאתם משתמשים בהם הכי הרבה, כדי לסדר במדף שנמצא בגובה העיניים. אין היגיון, למשל, בכך שנשים טי-שירטים במדף נמוך שיחייב אותנו להתכופף כל פעם שנרצה לשלוף חולצה. תתפלאו לגלות בכמה בתים העיקרון הזה לא מיושם לא משום סיבה אחרת אלא מחוסר תשומת לב. אנחנו "עובדים על אוטומט" יותר מכפי שנדמה לנו ולכן כדאי לבדוק את עצמנו על מנת שנוכל להתייעל ולפנות משאבים לדברים חשובים באמת.

סלסילות או לא להיות

מכירים את זה שסידרתם ממש יפה את החולצות על המדף, או את בגדי הילדים במגירות השידה, אבל תוך שבוע-שבועיים הכל שוב בערימה שהיא בליל טקסטיל בלתי מזוהה? חלק גדול מהמטרה של סידור ארונות הוא להקל על שמירת הסדר; זוהי גדולתן של הסלסילות. הן תוחמות כל דבר לפי הגודל המדויק שלו ומונעות התפזרות. את חולצות היום יום המקופלות הכניסו לסלסלה כך שהן נמצאות זו אחר זו. קל לראות את כולן באופן הזה, והוצאה של אחת לא תגרור קריסה כמו במגדל שבניתם על המדף. בשידת ההחתלה, למשל, אפשר לחלק את המגירות הרחבות כך שכל סוג של בגד נמצא בסלסילה נפרדת. זה נוח במיוחד במגירות של לבנים שמכילות הרבה פריטים קטנים כמו תחתונים או גרביים.

עומדים בפני מעבר למגדל אורבן טאוור בקרית מוצקין? אתם עומדים לחיות בבית שעוצב על פי תכנון קפדני באחד מהפרויקטים המושקעים ביותר בצפון הארץ. אנחנו מאחלים לכם מעבר קל והסתגלות מהנה לחיים החדשים שלכם.

דברו אתנו. אנא מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.

צור
קשר

אנא מלאו את פרטיכם
ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.