קרית מוצקין מסכמת שנה: אז מה השתנה?

תחילתה של שנת 2020 היא הזדמנות מצוינת לתת הצצה על כל ההתרחשויות שפקדו את הקריה שלנו בשנה החולפת; שנה של חידושים, הצלחות ותנועה דינמית מבורכת. פרויקטים שונים זכו לטקסי חניכה משמחים, פרויקטים אחרים הושלמו, משפחות רבות הצטרפו והביאו איתן אנרגיות רעננות של קהילתיות ועשייה משותפת. משכנות האומנים מסכמת שנה! 

הפארק ע"ש יגאל בשן ז"ל 

את שנת 2019 סגרנו בשמחה רבה עם חניכתו של הפארק ע"ש יגאל בשן ז"ל. הוא נחנך בטקס מרגש למרגלות בניין Urban Tower ההולך ונבנה, במעמד ראש העיר ואלמנתו של הזמר, מיקה בשן. קרית מוצקין היא העיר הראשונה בה מונצח שמו של הזמר האהוב. בהקמת הפארק הושקעו כ-12 מיליוני שקלים ואם טרם ביקרתם בו, אל תחכו ובואו עם הילדים במהרה. הפארק החדשני מכיל מתקני משחקים מושקעים במיוחד, אטרקציות מדע ומוזיקה ייחודיים ומתקנים לילדים בעלי צרכים מיוחדים. 

שנה של פוקוס על חינוך

מי שחיפש דירות למכירה במוצקין בוודאי מודע לתנופת הבינוי והאכלוס המרשימה שקורית בימים אלו בעיר. משפחות רבות התווספו לעיר השנה והנתונים מראים שכמוהן, ימשיכו להתווסף עוד הרבה מאד משפחות בשנים הקרובות. העירייה לא שוקדת על שמריה ודואגת לתשתית חינוכית שתספק מענה הולם לביקוש העולה. אי לכך, נפתחו השנה שש כיתות חדשות בבי"ס נבון. בתי ספר נוספים נמצאים בתהליכי התרחבות ומוסדות חדשים נבנים במרץ, ביניהם שתי חטיבות ביניים חדשות. בגזרת החינוך לגיל הרך נפתחו בספטמבר האחרון עוד שבעה גני ילדים, ביניהם גן לחינוך ממלכתי דתי וגן אנתרופוסופי הראשון מסוגו בקריות שנפתח בשכונת משכנות אומנים. 

נציין גם כי שנת הלימודים הנוכחית במוצקין נפתחה עם אירוח של כנס מחוז חיפה של משרד החינוך  בנוכחות שר החינוך ומנכ"ל משרד החינוך, שהרעיפו שבחים על העשייה הרבה של עיריית קריית מוצקין בתחום החינוך. 

בידור, פנטי וספורט

בשנה החולפת שודרגו מערכים עירוניים רבים מתחומי הפנאי והספורט. בחודש אוקטובר נחנך מרכז טניס חדשני הכולל שישה מגרשים. מדובר בקומפלקס המוביל בצפון מסוגו. המרכז צפוי לארח תחרויות כולל ביקורים של משלחות אירופאיות, תקדים מבורך שעתיד להסב גאווה רבה לתושבי העיר. בנוסף, אנו שמחים לבשר לכם על בניית אולם ספורט חדשני ומרשים בשכונה, שבנייתו כבר נמצאת בעיצומה.

בחודש מאי הושק ה"מוצקין מרקט", שוק שכולל כמאה דוכני מזון ופועל בימי חמישי ושישי לאורך טיילת האמפי-פארק. השוק מציע מגוון רחב של מוצרי מזון מובחרים ומארח לאורך השנה פסטיבלים ואירועים מיוחדים לרווחת התושבים.

שנה של עזרה לזולת

עוד נספר כי השנה נחנך מרכז סיוע חדש בשיתוף פעולה של ארגון פתחון לב ועיריית קריית מוצקין. מרכז סיוע היחיד מסוגו בחיפה ובקריות שישרת אלפי משפחות נזקקות מהעיר ומהאזור כולו. במרכז מתקיימת חלוקת סלי מזון לכל מי שזקוק; משפחות, קשישים, ניצולי שואה ואימהות חד הוריות. במרכז נפתחה חנות "ביגודית" שמציעה לכלל הציבור לרכוש מוצרי ביגוד והנעלה וינטאג' ויד שנייה במחירים סמליים ונוחים לכל כיס. כלל ההכנסות מנותבות לתקציב רכישת סלי המזון למשפחות הנזקקות. 

תשתיות ובינוי

גם בתחום התשתיות ניתן לראות את ההשקעה של העירייה. במהלך השנה בוצע שיקום כבישים נרחב בעיר והוחלפו גופי תאורה ברחובות שונים לתאורת לד חסכונית. עוד נספר כי קרית מוצקין נכללת ברשימת הערים המובילות בבנייה לגובה, זו השנה השנייה ברציפות. בשנת 2018 הייתה מוצקין מדורגת במקום ה-20, ובשנת 2019 היא עלתה למקום ה-15. חברת שרביב גאה להיות חלק אקטיבי מתנופת הבינוי, עם מגדל היוקרה Urban Tower שמציע סטנדרט מגורים בלתי מתפשר בשכונה הטובה בעיר. 

 

דברו אתנו. אנא מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.

צור
קשר

אנא מלאו את פרטיכם
ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.