12 טיפים לעיצוב פינת עבודה ביתית

יותר ויותר אנשים בוחרים לעבוד מהבית. אם כעצמאים ואם כשכירים, אם באופן מלא ואם בחלק מימות השבוע. העבודה מהבית מאפשרת ניצול זמן מיטבי, גמישות וזמינות לטובת הילדים, חיסכון זמן והוצאות על נסיעות, דלק, אחזקת רכב וחנייה. כדי שהעבודה מהבית תהיה יעילה ומהנה, כדאי להכין פינת עבודה נעימה ונוחה, שתעודד ריכוז ויצירתיות. פינת עבודה שקטה, אסתטית ומסודרת תורמת להצלחה, להנאה ולתחושת הסיפוק.

עיצוב פינת עבודה ביתית במשכנות האמנים

1. לא חייבים להקדיש לפינת העבודה חדר נפרד, במיוחד אם לא מדובר במשרד קבוע. אפשר להסתפק גם בפינה מצומצמת. אפילו שולחן קטן ועדין עם כיסא מתאים שמוצבים בפינת הסלון, במסדרון או במבואת הכניסה, יכולים לעשות את העבודה.

2. פינת עבודה שמוצבת סמוך לחלון גדול היא מוארת, יפה ונעימה. אבל שימו לב שלא תסתנוורו בזמן הישיבה. אם השמש מטרידה, התקינו וילון איכותי שיוסיף לאווירה ולסגנון שאתם אוהבים.

3. לפני שתעצבו את הפינה, שאלו את עצמכם מה המטרות המדויקות שלה: האם הפינה תשמש רק אדם אחד או את שני בני הזוג? האם גם הילדים ישתמשו בה? האם תקבלו לקוחות בפינת העבודה? האם היא תהיה זירת העבודה העיקרית שלכם?

4. אם אתם מקבלים קהל בבית:

  • שקלו למקם את הפינה בכניסה לבית או ליצור הפרדה כלשהי (למשל באמצעות מחיצה) משאר הבית. כך לא תרגישו מחויבים לשמור על בית ייצוגי לקראת כל פגישה עם לקוח.
  • האם הלקוחות יישבו איתכם ליד השולחן או על ספה או כורסאות? רהטו את הפינה בהתאם, ובכל מקרה כדאי לדאוג לכורסת המתנה.
  • צרו בפינה אווירה שתשקף את אופי העסק שלכם באמצעות צבעים, אביזרים ותחושה כללית. למשל מכון יופי ייראה אחרת לגמרי ממשרד עורכי דין, משרד מהנדסים או סטודיו לעיצוב.
  • כדאי לקשט את הפינה באלמנטים שישקפו אתכם ושתרצו שהלקוחות ייראו כמו תצוגה יפה ומעניינת של תעודות, רשיונות, דוגמאות עבודה, צילומי פרויקטים ומכתבי המלצה.

5. הכינו רשימה מפורטת של הצרכים הפונקציונליים שלכם: ספרייה; מגירות מתחת לשולחן או בשידה נפרדת; בדקו איזה שטח אחסון תצטרכו לקלסרים ולספרים (זו הזדמנות להיפרד מקלסרים ישנים ומיותרים); מה גודל המדפסת?; עם כמה מסכים אתם עובדים?

6. דאגו לתאורה טובה, כדי שהפינה תהיה מוארת היטב. שקלו להוסיף גם מנורת שולחן.

7. אם מדובר במשרד קבוע, ובמיוחד אם אתם מתקשים להתרכז – הימנעו משילוב מסיחי דעת כמו טלוויזיה וגירויים מיותרים אחרים. גם צבעים עזים מדי עלולים לגרום לאי שקט, לכן כדאי לבחור בצבעים נעימים.

8. זכרו שכיום, כשהמסכים דקים, השולחן לא צריך להיות עמוק או רחב מדי כפי שהיה בעבר. בחרו שולחן רחב רק אם אתם באמת זקוקים לו, אם אתם רגילים לפרוש מסמכים או ספרים. שולחן גדול מדי עשוי להיות מוקד לצבירת בלגן.

9. בחרו כיסא נוח שתומך בגב, במיוחד אם אתם יושבים שעות רבות במשרד.

10. בחרו אלמנטים קישוטיים שאתם אוהבים ושייצרו עבורכם אווירה נעימה כמו צמחים, תמונות אומנותיות או משפחתיות, פסלונים, לוח השראה וכדומה.

11. מצאו פתרון אסתטי להסתרת מצבור הכבלים שפוגע פעמים רבות במראה של פינת העבודה.

12. כדי להקל עליכם לשמור בקביעות על הסדר בפינת העבודה דאגו מראש למקום אחסון לכל חפץ - לקלסרים, לכלי כתיבה, לקופסאות אחסון; השתדלו להעניק לקופסאות ולקלסרים מראה אחיד ככל האפשר ובצבעים ניטרליים; הקדישו מגירה לחומר שוטף המיועד לתיוק והקפידו לתייק אותו בקביעות; בשלב תכנון הריהוט כדאי לדאוג לארונות סגורים שישמשו לאחסון הקלסרים הפחות יפים ופריטים נוספים שתרצו להסתיר.

הדירות במגדל המגורים URBAN TOWER כל כך מרווחות שתוכלו בקלות לעצב לכם פינת עבודה מושלמת שתעבדו בה בהנאה רבה. המגדל מוקם במיקום האטרקטיבי ביותר בשכונת האומנים קרית מוצקין, בקו ראשון לכיוון הים, וקרוב לשפע של מוקדי תרבות ופנאי. ב-21 הקומות ייבנו דירות בנות 4 ו-5 חדרים, מיני פנטהאוזים ופנטהאוזים. הדירות המעוצבות והמפנקות משקיפות לנוף פתוח של הרי הגליל, הכרמל והמפרץ.

דברו אתנו. אנא מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.

צור
קשר

אנא מלאו את פרטיכם
ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.