בקרוב: פארק חדש במשכנות האמנים בקרית מוצקין על שם יגאל בשן

פארק חדש על שם הזמר והיוצר המנוח יגאל בשן יוקם בשכונת משכנות האומנים בקרית מוצקין. הפארק כבר נמצא בשלבי הקמה. עיריית קרית מוצקין הודיעה על כוונתה להנציח את בשן כבר למחרת מותו הטרגי של הזמר.

לא במקרה בשן יונצח דווקא במשכנות האמנים. אחד מהמאפיינים של השכונה הצעירה היא הביטוי שניתן בשטח לשמה – משכנות האמנים. מלבד הפארקים, גם הרחובות ומוסדות החינוך בשכונה נקראים על שם זמרים, יוצרים ואמנים אהובים. הפארק המרכזי בשכונה מנציח את אריק איינשטיין, והרחובות במשכנות האמנים נקראים על שם יוסי בנאי, יפה ירקוני, אהוד מנור, נעמי שמר וכן על שמו של עוזי חיטמן, חברו הקרוב ושותפו ליצירה של בשן.

עשרות להיטים אהובים

בשן הלך לעולמו לאחרונה, ב-9 בדצמבר 2018 בגיל 68. הוא היה זמר, מלחין ושחקן ישראלי שניהל קריירה מוזיקלית ענפה במשך חמישה עשורים, מאז שהיה נער. בשנות ה-80 וה-90 נחשב לאחד מהזמרים האהובים בארץ. לאחר שהתחרה בקדם אירוויזיון עם השיר "כמו צועני", הקים בשן יחד עם עוזי חיטמן ויונתן מילר את שלישיית "כמו צועני". בהמשך שונה שם ההרכב ל"הופה היי", והשלישייה הריצה את המופע בהצלחה ברחבי הארץ ואף זכתה בתוכנית טלוויזיה קבועה ונצפית במיוחד.

בשן מזוהה עם עשרות להיטים ישראליים מצליחים ואהובים ובהם "יש לי ציפור קטנה בלב", "קפה אצל ברטה", "סיון", "בואי נעשה לנו חג" ו"מתוק מתוק". במהלך הקריירה שיתף בשן פעולה עם מיטב הזמרים והמוזיקאים הישראלים, ובמסגרת זו כתב, הלחין והפיק עבורם שירים. בשנת 2016 הוענק לבשן פרס מפעל חיים מטעם אקו"ם. בשן הותיר אחריו אישה ושני ילדים.

"פסקול של ישראליות אחרת"

בעקבות החלטת עיריית קרית מוצקין על הנצחתו של בשן בפארק החדש, כתב ראש העירייה חיים צורי בפייסבוק: "פסקול של ישראליות אחרת, איננו איתנו עוד. תמיד אזכור את שיריו המופלאים. במיוחד את השיר שתמיד נהניתי לשיר עם ילדי הקריה: 'אדוני ראש העיר'. אז כמו שאני אוהב את העיר הזו, אהבנו לאהוב אותך ואת שיריך".

במיקום האטרקטיבי ביותר בשכונת משכנות האמנים, בקו הראשון לכיוון הים, הולך ונבנה מגדל URBAN TOWER. המגדל היוקרתי יתנשא לגובה של 21 קומות, צמוד לפארקים השכונתיים. הדיירים ייהנו ממרפסות מרווחות הצופות לחוף ולנוף טבעי של הגליל והכרמל. במגדל מוצעות מגוון דירות מפנקות ומעוצבות בנות ארבעה עד שישה חדרים, מיני פנטהאוזים ופנטהאוזים. המגדל תוכנן בקפידה ובפונקציונליות ובקווי עיצוב עכשוויים, ויהיו בו חדר כושר פרטי, לובי מפואר וחדר רב תכליתי.

 

דברו אתנו. אנא מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.

צור
קשר

אנא מלאו את פרטיכם
ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.