רגע לפני: המדריך לרכישת דירה חדשה בקרית מוצקין

דירות למכירה בקריית מוצקין

בחירת עיר מגורים היא אבן דרך ראשונית בתהליך המרגש של קניית דירה. קרית מוצקין היא אחת מהערים המבוקשות ביותר בארץ, והיא אכן מציעה למשפחות יתרונות רבים. אם בחרתם להתגורר בה אתם בדרך הנכונה. לטובת משפחות שמחפשות דירות למכירה בקרית מוצקין, נציג מדריך תמציתי לרוכשי דירה בעיר.

קביעת תקציב: סכמו את ההון העצמי שעומד לרשותכם, את הסכומים שייתכן שתקבלו כסיוע מהמשפחה ואת המשכנתא שאתם מעריכים שתקבלו. התחשבו גם בעלויות הנלוות למחיר הדירה כמו מס רכישה, הצמדה למדד, תשלומים לאנשי מקצוע כמו עו"ד ושמאי, קניית ריהוט ועלויות העברת הדירה. בוודאי תשמחו לגלות בהמשך כי בחלק מן הפרויקטים, חלק מההוצאות הללו יינתנו כהטבה על חשבון היזם.

אישור עקרוני למשכנתא: כדי לקבל תמונת מצב לגבי היקף המשכנתא שתקבלו, בקשו אישור עקרוני מאחד מהבנקים למשכנתאות. אין זה אומר שאתם מחויבים לאותו בנק, אבל בהחלט תוכלו לקבל מושג אם התקציב שקבעתם ריאלי והאם ההחזר החודשי הוא משהו שתוכלו לעמוד בו?

בחירת שכונה: בקרית מוצקין נבנות שכונות חדשות, וכדאי לסייר בהן בשעות שונות, לשוחח עם תושבים, לשבת בגינות אחר הצהריים, לבחון את התוכניות באזור ולבחור את השכונה שמתאימה לכם ביותר. התייחסו בין היתר למוסדות החינוך (הקיימים והמתוכננים), לנגישות ברכב פרטי ובתחבורה ציבורית, לאופי האוכלוסייה, לאווירה הקהילתית, לשטחים הירוקים, לפארקים ולגינות, לטיפוח הסביבתי, לקרבה למרכזי בילוי וקניות, לתנועות הנוער ולאטרקציות לילדים.

בחירת פרויקט: אחרי שבחרתם שכונה, בחנו את הפרויקטים שנבנים בה. עברו בין משרדי המכירות, התרשמו מהתוכניות ומהעבודות בפועל. לעיתים תראו את הדירות על הנייר, ולפעמים תוכלו לבחון אותן כבר בשטח. שאלו את כל השאלות שעולות בראשכם, ואל תהססו להשוות בין הפרויקטים ולחזור שוב ולברר פרטים נוספים.

בדקו למשל את מיקום הפרויקט בתוך השכונה וביחס למבני הציבור; כמה דירות בכל קומה; האם נשקף מהבניין נוף; האם יש זרימה של אוויר; כמה דירות כבר נמכרו; מה טווח המחירים; האם העיצוב לטעמכם; האם רמת האבזור וסטנדרט הבנייה עונים על הציפיות שלכם; מה כוללת כל דירה (חנייה ומחסן לדוגמה); האם יש בבניין פסיליטיז כמו חדר כושר וכדומה.

רוכשים נוטים לעשות השוואת מחירים יבשה בין פרויקטים מבלי להבין את המשמעות לכך. לא יהיה נכון להשוות בין דירת 5 חדרים אחת לדירת 5 חדרים אחרת מבלי לקחת בחשבון ולהשוות מספר פרמטרים חשובים: (א) גודל הדירה (ב) גודל המרפסת (ג) קומה (ד) מפרט מלא- לפעמים לא לוקחים בחשבון עלויות נוספות של מטבחים או מזגנים שיש להם השפעה משמעותית על המחיר. (ה) הטבות יזם- האם למשל עורך דין ומיסים כלולים במחיר? כל אלו ועוד מהווים יסוד נכון להשוואת מחירים בין דירות.  

במקביל לבחינת כל השיקולים הענייניים, שימו לב אם אתם מתאהבים בפרויקט, אם הוא עושה לכם חשק להתגורר בו. גם זה פרמטר חשוב מאוד.

מי היזם: בדקו מי עומד מאחורי הפרויקט. האם היזם הוא גם זה שבונה את הפרויקט? בררו מה הוותק של היזם, מה מצבו הכלכלי, אילו פרויקטים נוספים הוא בנה והאם הדיירים בהם מרוצים.

בחירת הדירה: התקציב שלכם הוא שיקול מכריע בבחירת הדירה, בשקלול עם שיקולים כמו המצב המשפחתי והתוכניות שלכם לעתיד (התרחבות המשפחה, כמה שנים תרצו לגור בדירה וכדומה); מספר החדרים שתרצו; שטח הדירה; הקומה המועדפת; הנוף; כיווני האוויר; התכנון הפנימי ועוד.

בדיקות נוספות: במקביל לבחירת הפרויקט והדירה התעמקו בתנאי העסקה. בררו אם יש מבצעים, הטבות וסיוע בקבלת מימון ומשכנתא; למדו היטב את תוכנית הפרויקט; בדקו אילו בטוחות היזם מעניק; מה הצפי לקבלת הדירה; והתייעצו משפטית בהתאם לצורך.

חתימת הסכם מול היזם: לאחר שבדקתם את כל הנושאים הללו ואתם שלמים עם ההחלטה שלכם, חתמו על חוזה עם היזם.

מכירת הדירה הקודמת: אם יש בבעלותכם דירה קודמת, והדירה החדשה לא מיועדת להשקעה, זה הזמן להעמיד את הדירה הקודמת למכירה. כדי להגיע לעסקה טובה כדאי לעשות זאת מספיק זמן מראש ולקבוע את המסירה למועד עתידי שיתאים לכם.

קבלת משכנתא: כשכבר יש בידיכם מבעוד מועד אישור עקרוני, עם החתימה על חוזה הרכישה נהלו משא ומתן עם הבנקים השונים עד שתמצאו את המשכנתא המשתלמת לכם ביותר. הפערים בין ההצעות והמשא ומתן לשיפור התנאים יכולים להתבטא בהוזלה של עשרות ולפעמים אפילו מאות אלפי שקלים בהחזרי המשכנתא. התייעצו עם היזם, אולי יוכל לסייע ולייעץ לכם בנושא.

משפחות רבות שמחפשות דירות למכירה בקרית מוצקין מוצאות את דירת חלומותיהן במגדל URBAN TOWER בשכונה הצעירה והמבוקשת משכנות האמנים. המגדל יתנשא לגובה של 21 קומות במיקום האטרקטיבי ביותר בשכונה, צמוד לפארק המרכזי. לרשות הדיירים יעמדו חדר כושר וחדר רב תכליתי. הדירות בפרויקט מרווחות ומפנקות וצופות אל נופים פתוחים של הים, הגליל והכרמל. הדירות גם נהנות ממפרט יוקרתי ומוקפד הכולל למשל ריצוף גרניט פורצלן 60X60 ומזגן מיני מרכזי. כמו-כן, חברת שרביב הוותיקה מציעה תנאי מימון נוחים והטבות רבות לרוכשים. הדיירים ייהנו מנגישות מצוינת, ריאות ירוקות ותשתית מתקדמת. בקרבת URBAN TOWER יפעלו כל מוסדות החינוך הנדרשים, בנוסף לשפע של מרכזי קניות ומוקדי תרבות, בילוי ופנאי.

דברו אתנו. אנא מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.

צור
קשר

אנא מלאו את פרטיכם
ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.