מחפשים דירה בקרית מוצקין? כך תבחרו בין דירת 4 ל-5 חדרים

אחרי בירורים מעמיקים החלטתם לקנות דירה חדשה בקרית מוצקין. ברכותינו. בשלב הבא תידרשו לבחור כמה חדרים תכלול הדירה שתקנו. רוב המשפחות שקונות דירות בקרית מוצקין בוחרות 4 או 5 חדרים, בדיוק כמו הרוכשים בשאר חלקי המדינה. מרבית הדירות שנבנות כיום בישראל הן בנות 4 או 5 חדרים, בהתאם למגמה של עליית מספר החדרים הממוצע בדירות הנקנות בישראל. כך למשל, בעוד שלפני כ-25 שנה פחות משליש מהדירות שנבנו היו בנות 5 חדרים, ב-2017 יותר ממחצית מהדירות שנבנו כללו 5 חדרים ומעלה.

אז אם אתם בוחנים דירות בקרית מוצקין, איך תחליטו כמה חדרים לקנות, 4 או 5?

מה התקציב שלכם?

בהתאם לסכום שעומד לרשותכם בדקו את האפשרויות המוצעות לכם במקומות שונים לדירות בגדלים שונים. זכרו שחבל לחרוג מהתקציב ולהשתעבד להחזרי משכנתא מכבידים מדי שיפגעו באיכות החיים הפיננסית שלכם למשך שנים. הקפיצה מ-4 ל-5 חדרים לא מצדיקה את הקושי הכלכלי שעלול להיווצר אם תחרגו מהתקציב.

אל תשכחו שלמספר החדרים תהיה השפעה על העלויות הצפויות של תחזוקת הבית. ככל שהבית גדול יותר כך יתייקרו ההוצאות על תחזוקה, שירותי ניקיון, ריהוט, חשמל, חימום וקירור ותשלומי ארנונה.

השוואת הצעות

פער המחירים בין דירות הכוללות 4 או 5 חדרים שונה מקומה לקומה, מעיר לעיר, משכונה לשכונה ומפרויקט לפרויקט. לכן, אם אתם מתלבטים בין דירות 4 חדרים למכירה בקרית מוצקין ל-5 חדרים, השוו את ההצעות במקומות שונים. חשבו את מחיר הדירה פר מ"ר, ובדקו איזו דירה יותר משתלמת לכם. זכרו לכלול גם את שטח המרפסת בחישוב לפי מ"ר. אם תבחרו בקומה נמוכה יותר, ייתכן שתזכו בדירה גדולה יותר. פעמים רבות תוכלו למצוא דירות בנות 5 חדרים בקומה נמוכה במחיר של דירת 4 חדרים בקומה גבוהה באותו בניין ממש.

בשכונות חדשות וצעירות סביר שתגלו שמשתלם יותר לקנות דירה גדולה יותר. הפער אטרקטיבי יותר בשכונות שבהן יש ביקוש גבוה לדירות קטנות יחסית, כמו בשכונות שבהן משפחות רבות רוכשות את דירתן הראשונה. ההפרש המשתלם ניכר ככל שמתרחקים ממרכז הארץ וכן כשמדובר בפרויקט בשלבי בנייה ראשוניים ויותר מכך בעת רכישה על הנייר.

למה אתם באמת זקוקים?

בהנחה שאתם קונים דירה שתשמש אתכם למגורים משפחתיים, חשבו כמה חדרים באמת נדרשים לכם ומה המטרות שלכם. כל זאת לפי מצבם המשפחתי - הנוכחי והמתוכנן. אם אתם זוג צעיר שרק נישא, ייתכן שתעדיפו דירת 4 חדרים. אם כבר יש לכם שניים או שלושה ילדים, ייתכן שדירת 5 חדרים תתאים לכם יותר. ישנן משפחות עם ילד אחד או שניים שארבעה חדרים מספקים אותן בשלב ראשון, אבל הן מעדיפות לקנות מראש דירה גדולה יותר שתשמש אותן במשך שנים גם לאחר הרחבת המשפחה. חשבו אם אתם בנויים למעבר דירה נוסף בתוך כמה שנים.

בנוסף, הגדירו מה האידיאל החינוכי שלכם ולאיזו רמת חיים אתם שואפים. האם תרצו שכל ילד יגדל בחדר נפרד, או שאתם מאמינים שעדיף לגדל ילדים בחדרים משותפים? האם תרצו ליצור לילדים חדר משחקים או חדר משפחה ולייעד את הסלון לאורחים ולמבוגרים בלבד? כמו כן חשבו אם תזדקקו לחדר עבודה במקרה שאחד מבני הזוג מתכנן לעבוד מהבית.

לחלופין, אם בכוונתכם לקנות דירה להשקעה, ייתכן שדירה קטנה יותר תניב תשואה משתלמת יותר לאורך השנים הבאות.

גמישות ושינויים

אם אתם מתכננים לקנות דירה ולבצע בה שינויים פנימיים ולעצב אותה כרצונכם, יכול להיות שדירה גדולה יותר תתאים לכם. למשל, תוכלו לקנות דירת 5 חדרים ולשנות את החלוקה הפנימית כך שתבטלו את אחד מחדרי השינה כדי ליצור יחידת הורים ענקית מפנקת או חלל מגורים גדול במיוחד. כמובן שהשיקול הזה רלוונטי רק אם אתם קונים את הדירה בשלב מוקדם, עוד לפני שהקומה נבנתה. אחרת שינויים כאלה כרוכים בביצוע שיפוצים משמעותיים לאחר קבלת  הדירה, מהלך שרוב הרוכשים מעדיפים להימנע ממנו.

משפחות רבות שחיפשו דירות בקרית מוצקין מצאו את הבית שתמיד חלמו עליו במגדל URBAN TOWER שנבנה במיקום האטרקטיבי ביותר בשכונת משכנות האמנים בעיר. המגדל בן 21 הקומות צופה אל נופים מרהיבים ומוקם סמוך לפארק השכונתי. חברת שרביב משווקת בפרויקט מגוון דירות מעוצבות בנות 4 עד 6 חדרים וכן מיני פנטהאוזים ופנטהאוזים. הדירות המרווחות והמפנקות מתוכננות ונבנות בסטנדרטים הגבוהים ביותר. הדיירים ייהנו מלובי מפואר, חדר כושר פרטי, חדר רב תכליתי ועיצוב מתקדם שמאופיין בפונקציונליות ויוקרה.

דברו אתנו. אנא מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.

צור
קשר

אנא מלאו את פרטיכם
ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.