לפני שאתם בוחרים דירה חדשה, תבחרו עיר לגור בה

בחירת דירה לקנייה עשויה להיות תהליך ארוך ומבלבל. כדי לפשט את התהליך, כדאי להתמקד תחילה בבחירת העיר שבה תרצו לגור. לאחר מכן הבחירה תהיה קלה הרבה יותר. ישראל אמנם מדינה קטנה, ולמרות זאת היא שופעת ערים השונות אחת מהשנייה באופי, באקלים, בביקוש לדירות ובערכן, בסדרי העדיפויות העירוניים, בעושר התרבותי שלהן ובאווירה הקהילתית.

>>> קראו גם: איזו קריה הכי מבוקשת?

אז איך תבחרו את העיר שבה תגורו?

מחיר: בשנים האחרונות מחירי הדירות הגבוהים במרכז הארץ ובערים הגדולות גורמים למשפחות לעבור להתגורר במעגלים הרחוקים יותר. עם זאת, רוב המשפחות לא מעוניינות להרחיק יותר מדי לצפון או לדרום. עבור משפחות רבות המחיר הוא סנן ראשוני בחיפוש עיר למגורים מתוך שאיפה להתמקם בעיר איכותית, נעימה ומתפתחת שהמחירים בה נוחים בזכות המרחק היחסי ממרכז הארץ. לרוב, באותן ערים גם יוקר המחיה נמוך יותר מאשר בערים המבוקשות במרכז הארץ.

הביקוש: ביקוש גבוה למגורים בעיר מסוימת מעיד על האיכויות ועל הפוטנציאל שלה. אם ניכרת נהירת משפחות לעיר מסוימת, כנראה שקורה בה משהו טוב, שהיא אטרקטיבית ונמצאת בתהליכי פיתוח. ולא פחות חשוב - ביקוש גבוה מצוין לערך הדירה שלכם, במיוחד אם אתם קונים כשהמחירים עדיין נוחים. בהנחה שהפיתוח יימשך והעיר תשגשג - המחירים יעלו ובשנים הבאות תיהנו מעליית ערך הדירה. זה נהדר גם אם אתם קונים את הדירה ללא תיווך למגורים, ובוודאי אם אתם משקיעים שרוצים להשכיר את הדירה וגם ליהנות מההשבחה שלה.

אקלים ונוף: איזה מזג אוויר אתם אוהבים? משבי רוח צפוניים נעימים או אוויר מדברי יבש? חולמים לגור קרוב לים? איזה נוף אתם רוצים לראות מהחלון – מפרץ כחול, הרים מיוערים או נוף עירוני צפוף ובנוי?

מצב משפחתי ותוכניות לעתיד: האם אתם זוג צעיר או הורים לילדים מתבגרים שיעזבו את הבית בתוך כמה שנים? מתכננים להרחיב את המשפחה? מתכננים לעבור שוב דירה בעוד שנים ספורות? בדקו איזו עיר רלוונטית למצבכם המשפחתי ולתוכניות שלכם - עיר מלאה באטרקציות לילדים, מוקפת באתרי טיול ושמעניקה חינוך איכותי? או עיר שמתאימה לזוג מבוגר שמתעניין בתיאטרון, קולנוע ומסעדות? ואולי אתם מחפשים עיר שנותנת מענה אידיאלי לכל שלבי החיים.

חינוך: אם אתם הורים לילדים, אין חשוב מזה. בררו מה מצב החינוך בערים שונות ותתמקדו בעיר ששמה את החינוך בראש מעייניה, שגורפת פרסים בתחום וציוני המיצ"ב והבגרות בה מוצלחים.

תרבות בילוי ופנאי: בדקו אילו אופציות לבילויים ופעילויות מוצעים בעיר לכל גיל. האם יש בעיר תיאטרון, האם מתקיימים בעיר מופעים והצגות מהארץ ומהעולם? התרשמו מהיצע מקומות הבילוי, מרכזי הספורט, המסעדות, הקניונים ומרכזי הקניות בעיר.

עבודה ונגישות: סקרו את היצע מרכזי התעסוקה בסביבת העיר. אם אתם מתכוונים לשמור על עבודתכם המרוחקת מהעיר זה בהחלט אפשרי, אבל רק אם הנגישות התחבורתית לעיר נוחה, הן ברכב פרטי והן ברכבת.

עיר מטופחת, ריאות ירוקות: שפע של שטחים ירוקים שבהם שבילי אופניים ושבילי הליכה נחשבים כיום תנאי בסיסי לעיר שכדאי לגור בה. אל תוותרו על כך. הסתובבו בעיר הפוטנציאלית והתרשמו בעצמכם מהפארקים והגינות.

קרית מוצקין נחשבת לאחת מהערים האטרקטיביות ביותר בישראל. לפי הלמ"ס היא מדורגת כעיר השלישית ברמת הביקוש לדירות חדשות. כבר שנים שהיא נחשבת לעיר המבוקשת ביותר מבין ערי הקריות ולבעלת התדמית האיכותית מביניהן. ב-2017 עלתה העיר בארבעה מקומות בדירוג הערים הקטנות (מ-20 ל-16) של דן אנד ברדסטריט.

במיקום הטוב ביותר בשכונת משכנות האמנים בקרית מוצקין נבנה מגדל URBAN TOWER המעוצב, שיכלול 98 דירות למכירה במוצקין ב-21 קומות. הדירות צופות אל נוף פתוח של הרי הגליל, הכרמל והים. המגדל נמצא בקו ראשון לכיוון מערב והים ובסמיכות להיכל התיאטרון העירוני, לחי פארק, לקאנטרי, לקריון ולמתחם איקאה. תושבי השכונה החדשה והמטופחת נהנים מנגישות מצוינת ברכב פרטי וברכבת, ממגוון מוסדות חינוך, משפע של ריאות ירוקות ומתשתית מתקדמת.

דברו אתנו. אנא מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.

צור
קשר

אנא מלאו את פרטיכם
ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.