האם כדאי לקנות דירה חדשה או משופצת?

משפחות רבות שמחפשות דירות חדשות למכירה בקרית מוצקין ושעומדות לקנות דירה מתלבטות אם לבחור בדירה חדשה או משופצת. רבים מייחלים לתחושה המרגשת שמקנה דירה חדשה לגמרי על יתרונותיה הרבים. יש שחושבים שדירה משופצת מעניקה יתרונות דומים לאלה של דירה חדשה. אולם חשוב לזכור שההבדלים בין שני סוגי הדירות משמעותיים, ומאפיינים רבים יוצרים עדיפות ברורה לדירה חדשה.

מדוע משתלם לקנות דירה חדשה על פני משופצת?

 1. תשתית חדישה וחדשה: בדירה חדשה התשתית חדשה לגמרי, ויש לכך חשיבות במיוחד כשמדובר במערכות החשמל והאינסטלציה. תשתית חדשה מונעת או לפחות מצמצמת למינימום תקלות ואי נעימויות. במהלך השנים טכנולוגיות הבנייה התפתחו, ואפילו כשמדובר בשיפוץ יסודי לא ניתן להחליף לגמרי את התשתית כך שתהיה חדשה לחלוטין. לעיתים התשתית משופצת בשיטת "טלאי על טלאי" ואין לדעת כמה זמן תחזיק מעמד. בנוסף, התשתית הדירתית מתחברת לתשתית הבניין שאף היא ישנה.
 2. תכנון פנים עדכני: בדירה חדשה התכנון הפנימי - העיצובי והפונקציונלי - עדכני ומתקדם. החלוקה הפנימית בדירה חדשה, מערכות החשמל והתקשורת, האסתטיקה, האלמנטים העיצוביים, האבזור ורמת הגימור – כולם מודרניים, חדשניים ומותאמים לצורכי המשפחה בימינו.
 3. מה עומק השיפוץ? לעיתים בעלי דירה מסתפקים בשיפוץ קוסמטי בלבד, כך שעל פניו הדירה המשופצת נראית נהדר אבל התשתיות נותרות ישנות ואולי מתפוררות. לאחר גמר העבודות קשה להעריך את עומק השיפוץ ואת איכות התשתיות שטמונות בקירות ותחת הרצפה. בנוסף, לא ניתן לדעת כמה איכותי ומקצועי היה השיפוץ. לעומת זאת בקניית דירה חדשה מקבלן מנוסה ומקצועי, מלבד הידיעה שכל התשתיות חדשות, ניתנת אחריות לתיקון ליקויים (במקרה שיתגלו כאלה) ויש כתובת לפנות אליה בעת הצורך.
 4. שיפוץ לשם מכירה: לרוב כשבעלי דירה משפצים אותה לקראת מכירתה, הם עושים זאת על מנת להעלות את ערכה ולהגדיל את הרווח שלהם מהעסקה. בסיטואציה כזאת פעמים רבות מדובר בשיפוץ קוסמטי בלבד שיהפוך את הדירה למרשימה תוך שאיפה לחסוך ככל האפשר בהוצאות השיפוץ.
 5. תקנים ובטיחות: בניינים חדשים נבנים על פי תקנים וסטנדרטים חדשים, מעודכנים ובטיחותיים הרבה יותר מאשר בבניינים ישנים. במהלך שיפוץ לא ניתן לאמץ את רמת הבטיחות שנהוגה בבניין חדש. דירות חדשות כוללות ממ"ד (שאף רמת הבטיחות שלו עולה ככל שהבניין חדש יותר), ובניינים חדשים עמידים בפני רעידות אדמה.
 6. עיצוב הבניין והפסיליטיס בו: בניין חדש מעוצב כולו בסטנדרטים מודרניים, וכולל פסיליטיס חדישים כמו לובי מעוצב ומרשים, חנייה ומחסן לכל דירה, חצר מטופחת, מעלית (לרוב יותר מאחת כשמדובר בבניין גדול), חדר אשפה, חדר אירועים וחדר כושר. המראה הכללי של בניין חדש אסתטי ועדכני הרבה יותר מאשר בניין מיושן, גם כשהדירה עצמה משופצת.
 7. חיפוש הדירה: ההשוואה בין דירות חדשות שעומדות על הפרק קלה ונוחה יותר מאשר בין דירות משופצות. בבניין חדש ניתן לראות דירה לדוגמה, מפרטים מדויקים והדמיות. לאחר שבוחרים אזור רצוי, כל המידע מרוכז במשרד הקבלן, ואפשר להיחשף למידע רב גם באתר האינטרנט של היזם. לעומת זאת בחיפוש דירות משופצות נדרש לכתת רגליים כדי לאתר דירות מתאימות ולעשות מאמצים כדי לאסוף כמה שיותר מידע ומסמכים רלוונטיים.
 8. דמי תיווך: פעמים רבות כדי למצוא את דירת החלומות המשופצת שתתאים בדיוק לצורכי המשפחה, נאלצים להיעזר בשירותי תיווך שמייקרים את העסקה. זאת בניגוד לדירה חדשה שנקנית ישירות מהקבלן.
 9. עליית ערך הדירה: סקרים שבוצעו העלו כי ערכה של דירה חדשה עולה באופן משמעותי בשנים שלאחר הקנייה, בשיעור גבוה יותר מזה של דירה שנקנית משופצת.
 10. סביבת הדירה: רוב הדירות החדשות נבנות בשכונות חדשות, שבהן מתרכזת אוכלוסייה צעירה. השכונות החדשות מטופחות ומתוכננות בסטנדרטים עדכניים, עם שפע גינות, שבילי הליכה, שבילי אופניים והסדרי תחבורה ובטיחות מתקדמים. שכונות חדשות מתוכננות תוך חשיבה מראש על מבני הציבור, מוסדות החינוך ויתר השירותים הרלוונטיים. לעומת זאת שכונות ותיקות מתפתחות מתוך אילוצים קיימים ובאופן פחות מתוכנן ומותאם.
 11. המחיר: למרות המחשבה הראשונית שדירה חדשה יקרה יותר מדירה משופצת, דירות חדשות מוצעות פעמים רבות על ידי היזמים במחירי מבצע או השקה. כשמדובר בקבלן בעל גב כלכלי יציב, גם תנאי המימון נוחים וגמישים יותר מאשר קניית דירה משופצת ממוכר פרטי.

מגדל URBAN TOWER נותן מענה אידיאלי למשפחות שמעוניינות לקנות דירה חדשה בקרית מוצקין. המגדל נבנה בשכונת משכנות האמנים הצעירה והתוססת בקריית מוצקין. המגדל, שיתנשא לגובה של 21 קומות, צמוד לפארק השכונתי וצופה לחוף ולנוף טבעי. הדירות המרווחות והמעוצבות בנות ארבעה עד שישה חדרים, וכן מוצעים מיני פנטהאוזים ופנטהאוזים. הדיירים ייהנו מחדר כושר פרטי, לובי מפואר, חדר רב תכליתי ועיצוב עכשווי שמשלב פונקציונליות ויוקרה.

דברו אתנו. אנא מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.

צור
קשר

אנא מלאו את פרטיכם
ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.