הלמ"ס: קריית מוצקין העיר השלישית בארץ ברמת הביקוש לדירות חדשות

דירות חדשות בקרית מוצקין

נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה (הלמ"ס) שפורסמו בנובמבר 2017, מעידים על נתון מפתיע למדי: הביקוש של דירות למכירה בקרית מוצקין הוא השלישי ברמתו בארץ. רק תל אביב וירושלים מקדימות את מוצקין. אף שקרית מוצקין מונה כ-40,000 תושבים בלבד, היא השתלבה בראש הטבלה בין הערים הגדולות בארץ שבכל אחת מהן מתגוררים מאות אלפי תושבים.

לפי נתוני הלמ"ס, בשנה האחרונה (מאוקטובר 2016 ועד ספטמבר 2017) נרשם בקרית מוצקין ביקוש שיא של 1,282 דירות חדשות, ובפועל נמכרו 1,176 דירות חדשות. בתל אביב לדוגמה נמכרו בתקופה המקבילה 1,280 דירות, כלומר בסך הכל 104 דירות יותר מאשר בקרית מוצקין.

זו כבר תופעה ידועה שמשפחות רבות (הן משפחות צעירות והן משפרי דיור) נוהרות לקריות בחיפוש אחר איכות חיים טובה במחירי דיור סבירים יחסית. מתוך הקריות בולטת מאוד קרית מוצקין שמושכת תושבים חדשים רבים. במקביל, גם משקיעים רבים מוצאים בעיר הזדמנות כדאית להשקעה.

אז מה הופך את קרית מוצקין לכל כך אטרקטיבית?

נגישות: העיר נמצאת במיקום מצוין ונגיש. היא צמודה לכביש 4, שמחבר את התושבים בקלות לחיפה, לצפון הארץ ולמרכזה. גם לכביש 22 (עוקף קריות) ניתן להגיע בנסיעה קצרה. מסילת הרכבת בין חיפה לנהריה עוברת בעיר. מסוף התחבורה החדש "מרכזית הקריות" פועל בצפון העיר, ליד שכונת משכנות אמנים. מהמסוף יוצאים קווי מטרונית ואוטובוס לכל אזור חיפה והקריות. בעתיד תיבנה צמוד למסוף תחנת רכבת שתפעל בנוסף לתחנת קרית מוצקין הפעילה.

תדמית: לא בכדי נהנית העיר מתדמית איכותית של מקום מגורים נעים ובטוח עם אווירה קהילתית. העיר הוותיקה, שנוסדה ב-1934, מדורגת באשכול 7 (מתוך 10) בדירוג הסוציו אקונומי של הלמ"ס. ההכנסה הממוצעת בעיר גבוהה מהממוצע הארצי. בסקר שערכה הלמ"ס לפני עשור נמצא שרמת שביעות הרצון של התושבים מהשירותים העירוניים מדורגת השנייה בארץ.

חינוך: העירייה משקיעה משאבים רבים בתחום החינוך, ולפני חמש שנים אף זכתה בפרס הראשון מטעם משרד החינוך על הישגים בחינוך הפורמלי והבלתי פורמלי. בעיר ישנו מגוון של בתי ספר, החדש ביותר הוא בית ספר יסודי שנחנך ב-2017 בשכונת משכנות אמנים, שבה מתוכנן להיבנות גם תיכון, בנוסף לשני התיכונים האחרים הפועלים בעיר. גם חלק ניכר מנתוני המיצ"ב מעידים על רמת החינוך בעיר. אחוז הזכאים לבגרות בקרב תלמידים תושבי העיר עמד בתשע"ה על 72.8% לעומת ממוצע ארצי של 66.1%.

תרבות: קרית מוצקין מכונה פנינת התרבות והפנאי של הקריות, ולא במקרה. העיר מציעה מגוון מוסדות ופעילויות תרבות לכל הגילאים. היכל התיאטרון בעיר מכיל כ-900 מושבים ומתארחים בו מיטב ההצגות והמופעים מהארץ ומהעולם. מלבד התיאטרון פועלים בעיר גם קונסרבטוריון וספרייה שמשתרעת על שלוש קומות ומתקיימים בה גם אירועי תרבות. בית גרושקביץ (בית המועצה הראשון) משמש מוזיאון וארכיון לתולדות העיר ונערכים בו סיורים ואירועים שונים.

החי פארק: ערים בודדות בארץ יכולות להתהדר בהפעלת גן חיות בסדר גודל כזה. מתחם גן החיות משתרע על כ-150 דונם, וכולל גם מגרש משחקים, מיני לונה פארק ואגם ברבורים. זהו גן חיות לימודי שחבר באיגוד גני החיות האירופאי, ומתקיימים בו גם חוגים, קייטנות והדרכות. במתחם החי פארק קיים גם אמפי פארק ענק שמארח בימי הקיץ אמנים ישראלים ובינלאומיים.

פנאי: בעיר ישנו שפע של הזדמנויות לפעילויות פנאי, כולל שני מרכזי ספורט גדולים - קאנטרי גלי גיל וספורטלי. רשת המתנ"סים ועמותת הספורט העירונית מפעילות מבחר גדול של חוגים. גם בגזרת הקניות תושבי מוצקין מרוויחים מגוון אפשרויות ברדיוס הקרוב, כולל הקריון הצמוד (מהקניונים הגדולים בארץ), וכן מתחם איקאה, קניון שער הצפון וביג קריות שנמצאים במרחק נסיעה קצר.

במיקום הטוב ביותר בשכונת משכנות האמנים בקרית מוצקין נבנה URBAN TOWER, מגדל מגורים בן 21 קומות. הדירות במגדל המעוצב מרווחות וצופות אל נוף פתוח של הגליל, הכרמל והים. השכונה החדשה נהנית מנגישות מצוינת, מריאות ירוקות ומתשתית מתקדמת. הפרויקט מוקם בקרבה למוקדי התרבות והפנאי המרכזיים בעיר כמו החי פארק, היכל התיאטרון וקאנטרי גלי גיל וליד תחנת הרכבת שעתידה להיפתח.

דברו אתנו. אנא מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.

צור
קשר

אנא מלאו את פרטיכם
ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.