שכונת כורדני החדשה במוצקין: מבסיס צבאי לשכונה מבוקשת

פרויקט שכונת כורדני קרית מוצקין

בקרית מוצקין הולכת ונבנית שכונת משכנות אומנים, שעתידה להפוך לשכונה האיכותית ביותר בעיר. כבר היום, בעיצומה של הבנייה, רבים מחשיבים אותה לשכונה האטרקטיבית ביותר שנבנית באזור הקריות.

כורדני, ממחנה צבאי לשכונת הדגל של קרית מוצקין

לא במקרה יש המכנים את משכנות אומנים, פרויקט כורדני קרית מוצקין - שכונת כורדני החדשה. מרבית שטח השכונה (כ-900 דונם) ממוקם במתחם שבו פעל במשך עשרות שנים מחנה כורדני. הבסיס, שבו היו מחסנים לשעת חירום, הועבר בהדרגה למחנה נטפים שבגליל.

כדי לזרז את פינוי הבסיס נרקם שיתוף פעולה יעיל וחסכוני בין הצבא לרשויות האזרחיות: בשנת 2012 ביצעה במקום פלוגת הנדסה קרבית "אימון רטוב" בהריסת מתחמים מבונים, שבמהלכו הרסה את המבנים שבשטח הבסיס באמצעות שבעה דחפורי D-9.

השם כורדני מבוסס על השם העות'מאני "מצודת כורדני", היא המצודה הצלבנית בשמורת הטבע עין אפק הסמוכה. הבסיס הוקם על ידי הבריטים בימי המנדט, ולאחר מכן שימש את צה"ל.

נופים פתוחים, סביבה ירוקה ומטופחת

משכנות האמנים רוויה בריאות ירוקות, ויוקם בה פארק מרכזי גדול וכן פארקים וגינות נוספות ששטחם המצטבר מגיע לכ-150 דונם. חלק מהפרויקטים בשכונה צופים אל נופים פתוחים של הרי הגליל, הכרמל, הים והמפרץ או אל נופים אורבניים של אזור הקריות. השכונה תוכננה בקפידה תוך חשיבה עמוקה על איכות החיים של התושבים ועל חשיבותה של סביבה מטופחת.

מה מתוכנן בשכונה?

השכונה נמצאת בשלבי בנייה, וחלקים ממנה כבר מאוכלסים. בסך הכל ייבנו בשכונה כ-3,500 יחידות דיור בבניינים שגובהם יגיע עד ל-30 קומות. על פי ההערכות, אוכלוסיית השכונה תמנה כ-20,000 איש שיתווספו לכ-40,000 התושבים בקרית מוצקין. חלק גדול מתושבי משכנות אמנים הם משפחות צעירות ומשפרי דיור שמעוניינים באווירה קהילתית נעימה, כך שכבר מתחילה להיווצר בשכונה קהילה פעילה ותוססת.

בשכונה תפעל קריית חינוך גדולה, שבמסגרתה יוקמו בית ספר יסודי חדש (שבנייתו כבר תוקצבה ב-15 מיליון שקלים) ובית ספר תיכון שיכלול חטיבת ביניים. מאז תחילת אכלוס השכונה נחנכו בה גני ילדים חדשים שכבר החלו לפעול.

מה עומד מאחורי שם השכונה?

משמעות השם משכנות האמנים לא מסתכמת בשם השכונה. הרחובות, הפארקים ומוסדות החינוך במשכנות אמנים ייקראו כולם על שם יוצרים, זמרים ואמנים אהובים. כך למשל הפארק המרכזי מנציח את שמו של אריק איינשטיין, והרחובות בשכונה נקראים על שם נעמי שמר, אהוד מנור, יוסי בנאי, עוזי חיטמן ויפה ירקוני.

מה בסביבה?

משכנות האומנים אטרקטיבית לא רק בזכות מה שייבנה בה, אלא גם בזכות כל מה שמציעה הסביבה. המאפיין הבולט ביותר הוא הנגישות הנוחה: ב"מרכזית הקריות" הסמוכה יפעלו תחנות של המטרונית ושל הרכבת. הגישה מהשכונה לכביש 4 ולכביש 22 (עוקף קריות) קצרה ומהירה. כל אלה יאפשרו להגיע בנוחות מהשכונה למרכזי התעסוקה בחיפה, בצפון ואפילו בשרון ובמרכז הארץ.

ברדיוס מצומצם סביב השכונה ישנו שפע של מוקדי תרבות ופנאי שכולל בין היתר את היכל התיאטרון, החי-פארק, הקונסרבטוריון, הספרייה העירונית וקאנטרי גלי גיל. גם הקריון, אחד מהקניונים הגדולים בארץ, נמצא במרחק הליכה.

מגדל URBAN TOWER נבנה במיקום האטרקטיבי ביותר במשכנות האמנים, בקו הראשון לכיוון הים. המגדל, שיתנשא לגובה של 21 קומות, צמוד לפארק השכונתי, והמרפסות בו צופות לחוף ולנוף טבעי של הגליל והכרמל. במגדל מוצעות דירות מרווחות ומעוצבות בנות ארבעה עד שישה חדרים, מיני פנטהאוזים ופנטהאוזים, שפע של אפשרויות למחפשים דירות למכירה בקרית מוצקין. הדיירים ייהנו מחדר כושר פרטי ומאובזר, מלובי מפואר, מחדר רב תכליתי ומעיצוב עכשווי שמשלב פונקציונליות ויוקרה.

דברו אתנו. אנא מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.

צור
קשר

אנא מלאו את פרטיכם
ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.