דירת פנטהאוז ומיני פנטהאוז: כל מה שרציתם לדעת על ההבדלים ביניהן

פרויקטים חדשים בקרית מוצקין

דרך ארוכה עשה ענף הנדל"ן הישראלי מאז עידן בתי השיכון, אותם בלוקים אחידים שנבנו בשנות ה-50 בכל הארץ. כיום, כמעט בכל פרויקט בנייה מוצע מגוון של דירות מיוחדות. דירות פנטהאוז ומיני פנטהאוז הן מן הבולטות שבדירות המיוחדות.

אין הגדרות רשמיות לשתי הקטגוריות אבל עם השנים המאפיינים שלהן התקבעו בענף. שתיהן נחשבות למבוקשות מאוד, אך רבים לא מודעים להבדלים ביניהן.

אז מה ההבדלים בין הפנטהאוז למיני פנטהאוז?

מיקום

הפנטהאוז ממוקם בקומה העליונה (ולפעמים בשתי הקומות האחרונות) של בניין מגורים. דירת המיני פנטהאוז, לעומת זאת, נמצאת בקומה שמתחת לפנטהאוז. לעיתים, ובמיוחד כשמדובר בבניין מדורג, היא ממוקמת באחת מהקומות הגבוהות בו.

שטח ויוקרה

דירת הפנטהאוז היא הגדולה והמרווחת ביותר בבניין, שכן לרוב היא משתרעת על שטח כל הקומה שמתחתיה (שבדרך כלל כוללת שתי דירות לפחות). אולם לעיתים נבנות שתי דירות למכירה בקרית מוצקין מסוג פנטהאוז בקומה העליונה. גם החדרים בפנטהאוז בדרך כלל מרווחים יותר. מקובל שסטנדרט העיצוב והאבזור ברמה גבוהה יותר מהדירות האחרות בבניין, כחלק ממיתוגה היוקרתי של הדירה.

לעיתים גם שטח המיני פנטהאוז גדול יותר מזה של הדירות הרגילות בבניין. הוא נחשב ליוקרתי יותר מדירה רגילה (אך פחות מהפנטהאוז), ובחלק מהפרויקטים גם סטנדרט הגימור בו גבוה יותר מאשר בדירה רגילה.

מרפסת

לפנטהאוז צמודה מרפסת ענקית שנמצאת במפלס הדירה, והיקפה של המרפסת לרוב חופף לזה של כל הקומה שמתחתיה. המרפסת פונה לשלושה או לארבעה כיוונים. המרפסת מתחברת לסלון הדירה ויוצרת תחושת מרחב. אנשים רבים שעוברים מבית פרטי לבניין משותף בוחרים בפנטהאוז, בגלל תחושת המרחבים והחיבור שבין החלל הפנימי לחיצוני.

בזכות מיקומה בקומה העליונה, המרפסת מאפשרת פרטיות (בהנחה שאין בניין סמוך בגובה דומה) שלא ניתן למצוא בדירות אחרות בבניין משותף.

גם למיני פנטהאוז צמודה מרפסת גדולה, מקובל ששטח המרפסת בדירות אלה הוא בין 25 מ"ר ל-50 מ"ר. המרפסת הגדולה היא בדרך כלל היתרון המרכזי של המיני פנטהאוז על פני דירה רגילה. וגם היא מאפשרת פרטיות ביחס לדירות האחרות.

נוף

אחד היתרונות הגדולים של הפנטהאוז הוא הנוף הנשקף ממנו. מכיוון שהדירה ממוקמת בקומה העליונה ופונה לשלושה או ארבעה כיוונים, היא תמיד תיהנה מהנוף הרחב ביותר שנשקף מהבניין. על מנת לחשוף את הנוף, דירות הפנטהאוז מוקפות בדרך כלל בכמה שיותר חלונות או קירות זכוכית.

בזכות מיקומו בקומה הלפני אחרונה והמרפסת הגדולה, המיני פנטהאוז נהנה גם הוא מנוף מרשים, כמובן פחות רחב מזה בפנטהאוז אך עוצר נשימה גם כן.

מחיר

דירת הפנטהאוז היא היקרה ביותר בבניין, ולאחריה המיני פנטהאוז. מחירו של הפנטהאוז לרוב גבוה לפחות ב-30% מדירה רגילה באותו בניין. ככל שהקומה גבוהה יותר (במיוחד כשמדובר במגדל) והנוף מרשים יותר, פער המחירים גדל ועשוי להגיע אף ל-50%.

רוכשים רבים שמעוניינים לגור בפנטהאוז אבל לא יכולים לעמוד במחיר, בוחרים במיני פנטהאוז כדי ליהנות מהיוקרה ומהיתרונות היחסיים במחיר נמוך מזה של הפנטהאוז. מחירו של מיני פנטהאוז גבוה מזה של דירה סטנדרטית בכ-10% עד 20%.

במיקום הכי אטרקטיבי בשכונת משכנות האמנים בקרית מוצקין ייבנה מגדל המגורים URBAN TOWER שיתנשא לגובה של 21 קומות. חברת שרביב, שבונה את המגדל, מציעה לרכישה דירות בנות 4, 5, 6 חדרים וכן מיני פנטהאוזים ופנטהאוזים מפוארים. הדירות, שמאובזרות במפרט יוקרתי, צופות לנוף הפתוח של הכרמל, הרי הגליל והים.

דברו אתנו. אנא מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.

צור
קשר

אנא מלאו את פרטיכם
ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.