מדוע צעירים מתעניינים בקריות, ואיזו קריה הכי מבוקשת?

דירות למכירה בקרית מוצקין

מגמה: זוגות צעירים רבים, משפרי דיור ומשקיעים קונים דירות בקריות. הנחשקת ביותר- מוצקין: "קרית מוצקין נחשבת ליוקרתית ביותר מבין כל הקריות של מפרץ חיפה כבר שנים ארוכות", מסבירה סמנכ"לית השיווק של חברת שרביב.

אזור הקריות זוכה בשנים האחרונות לתנופת בנייה, כאשר ניכרת מגמה של משפחות צעירות רבות שעוברות להתגורר באזור. לצד המשפחות שרוכשות דירה למגורים בקריות, ישנם לא מעט משקיעים שקונים דירות להשקעה. בכל אזור הקריות מתגוררים יותר מ-200,000 תושבים שמתגוררים בארבע ערים: קרית מוצקין, קרית ביאליק, קרית ים וקרית אתא וכן בשתי שכונות שמשתייכות לחיפה: קרית חיים (שגודלה כגודל של עיר) וקרית שמואל.

מזהים הזדמנויות בקריות

לדברי שרה אילין, סמנכ"לית שיווק בחברת הבנייה שרביב, רוב רוכשי הדירות בקריות מגיעים מאזור חיפה והצפון, אבל ניכרים ביקושים גם מצד משפחות שעוברות ממרכז הארץ לצד משקיעים מאזור המרכז שמזהים את הפוטנציאל הכלכלי בהשקעה באזור.

כחברת בנייה ותיקה שבונה כבר שנים רבות בקריות, האם אתם מזהים תופעה של עליה בביקושים של משפחות צעירות באזור הקריות?

"אכן כן. אנו בונים בקרית אתא את פרויקט גבעת אלונים הנחשב לגדול ביותר בעיר, ורואים שחלק גדול מהרוכשים הם משפחות צעירות שזו דירתן הראשונה, וכן משפרי דיור. את אותה מגמה אנחנו מזהים גם בפרויקט URBAN TOWER, שאותו אנו בונים בקרית מוצקין ושיצא לשיווק לפני כחודשיים".

מדוע לדעתך אותן משפחות בוחרות לעבור דווקא לקריות?

"אין ספק שהמחירים המאמירים באזורי הביקוש ובערים הגדולות מביאים משפחות צעירות לחפש פתרונות דיור במעגלים היותר מרוחקים. עבור תושבי חיפה מדובר במעבר לעיר סמוכה המאפשר להם לרכוש דירה במחיר סביר. הזוגות הצעירים רוכשים מטבע הדברים את הדירות הסטנדרטיות במחיר ממוצע 1.3 מיליון ₪, כך שגם זוגות צעירים עם הון עצמי לא גבוה יכולים לרכוש אותן. אנחנו גם עדים לתופעה של משפרי דיור מחיפה שמוכרים דירה סטנדרטית ומשדרגים את עצמם לבית דו משחפתי צמוד קרקע או פנטהאוז".

קרית מוצקין המושכת ביותר

מבין ארבע ערי הקריות, קרית מוצקין נחשבת לבעלת התדמית האיכותית ביותר. בהתאם לכך גם הביקוש של דירות למכירה בקרית מוצקין הוא הגבוה ביות יחסית לשלוש שכנותיה. גם בחברת שרביב הבחינו בתופעה הזאת.

"קרית מוצקין נחשבת למבוקשת ביותר מבין כל הקריות של מפרץ חיפה כבר שנים ארוכות", מציינת אילין. "שכונת כורדני, או בשמה החדש משכנות האמנים כבר היום היא מושכת אליה הרבה מאד זוגות צעירים ומשפרי דיור".

שכנתה של קרית מוצקין מעבר לכביש 4, קרית ביאליק, נחשבת למתחרה על כתר הקריה האטרקטיבית ביותר. מי מהן לדעתך עדיפה למגורים ומדוע?

"לאורך השנים, גם ברחוב וגם בתקשורת, נוהגים לצייר את שתי הקריות הללו, שרק כביש מפריד ביניהן, במלחמת ראש בראש. שתיהן נמצאות באשכול 7 במדד הדירוג הסוציו אקונומי המבוסס על נתוני הלמ"ס. עם זאת, קרית מוצקין נמצאת במקום גבוה יותר מקרית ביאליק בשלושה מתוך ארבעת המקצועות הנמדדים במבחני המיצ"ב של משרד החינוך. אחוז הזכאים לבגרות בקרית מוצקין גבוה יותר מאשר בקרית ביאליק, והעירייה משקיעה משאבים רבים בחינוך. גם מבחינת תרבות ואטרקציות קרית מוצקין נחשבת לטובה יותר, שכן היא מציעה גן חיות, תיאטרון, מרכז נופש וספורט ועוד".

בשכונת משכנות האמנים בקרית מוצקין בונה חברת שרביב את מגדל URBAN TOWER המעוצב, שיכלול 98 דירות ב-21 קומות. הדירות המרווחות ומאובזרות בסטנדרטים יוקרתיים וצופות אל נוף פתוח של הרי הגליל, הכרמל והים. השכונה החדשה נהנית מנגישות מצוינת, מריאות ירוקות ומתשתית מתקדמת.

 

דברו אתנו. אנא מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.

צור
קשר

אנא מלאו את פרטיכם
ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.