מה הקשר בין מגורים לאורח חיים בריא?

מגדלי יוקרה משכנות אומנים

כיום כולם מודעים לחשיבות של אורח חיים בריא, ברמה האישית וברמה המשפחתית. השאלה היא מה אנחנו עושים בפועל - האם, כמו רבים אחרים, אנחנו מסתפקים בידיעה שזה חשוב או שאנחנו גם יוצאים מאזור הנוחות ומנהיגים שינוי באורח החיים?

בין מגורים ואורח חיים בריא יש קשר ישיר, כך שמעבר דירה הוא הזדמנות נפלאה לצאת לדרך חדשה ובריאה. לכן, כאשר מאתרים דירה להתגורר בה, כדאי לקחת בחשבון כמה שיקולים שיתרמו לאורח חיים בריא יותר.

איך משפיעים המגורים על אורח חיים בריא?

1. פעילות גופנית – פעילות גופנית סדירה חיונית לבריאות הגוף והנפש, ובמיוחד כאשר יושבים ימים שלמים מול המחשב. מכיוון שכל סוג של פעילות גופנית יכול להועיל, מקום המגורים מסייע בדרכים שונות לאמץ דפוסים חדשים:

  • חדר כושר בבניין – כיום בחלק מבתי המגורים המשותפים, במיוחד במגדלים, פועל חדר כושר פרטי לרווחת הדיירים. זו דרך בטוחה להימנע מתירוצים כמו "אין לי כוח להתלבש", "לא בא לי להיכנס לאוטו ולנסוע לחדר כושר", "חם לי לצאת עכשיו", או דווקא "קר לי".
  • הליכה – להליכה מרובה (ולאו דווקא מהירה) יש תרומה אדירה לבריאות. אפילו הליכה של 1.5 ק"מ ביום בקצב של פחות מ-5 קמ"ש מועילה מאוד במניעת מחלות ובריפוי. לכן בדקו שסביבת המגורים שתבחרו תפתה אתכם ללכת כמה שיותר, ובהנאה. למשל: ריאות ירוקות שנעים ללכת בהן, פארק גדול קרוב לבית עם שבילי הליכה ומסלולי טיול יפים בטבע במרחק קצר מהבית.
  • קרבה למוסדות חינוך – פעילות גופנית קבועה אצל ילדים מסייעת להתפתחות תקינה ומשפרת את הרגשתם. לכן, ודאו שבתי הספר והגנים של הילדים במרחק הליכה. קרבה כזו מעודדת הליכה ברגל בבוקר ובצהריים, שבוודאי עדיפה מנסיעה ברכב מדלת הבית עד לשער בית הספר.

 

2. סביבה ירוקה – מחקרים הוכיחו שהימצאות בסביבה ירוקה משפיעה לטובה על בריאותו הפיזית, הנפשית, הרגשית והחברתית של האדם. עוד נמצא שסביבה ירוקה משפרת תהליכים שכליים ואת המערכת החיסונית. כמו כן הוכח שחשיפה לסביבה ירוקה מפחיתה אסתמה, בעיות אורתופדיות, יתר לחץ דם, התקפי לב, שבץ וסכרת, ואפילו מאריכה את תוחלת החיים. אז חפשו את הריאות הירוקות בסביבת הדירה החדשה שלכם.

3. תזונה נכונה – מעבר דירה הוא הזדמנות מעולה לאמץ הרגלי תזונה בריאים לכל המשפחה. זה הזמן לארגן את המטבח החדש כך שיעודד תזונה נכונה. למשל אפסנו על מדף נגיש ובגובה העיניים את המאכלים הבריאים כמו פירות, ירקות, קטניות, דגנים ושמן זית. את החטיפים והמיצים (אם עדיין לא נפרדתם מהם) אפשר לשמור רחוק מהעין (ורחוק מהלב) לאירועים מיוחדים בלבד.

מגדל המגורים URBAN TOWER הוא דוגמה מצוינת לפרויקט שמעודד אימוץ אורח חיים בריא. המגדל בן 21 הקומות, שבונה חברת שרביב בשכונת משכנות אמנים בקרית מוצקין, כולל חדר כושר פרטי לרווחת הדיירים. הוא צמוד לפארק גדול וירוק, מוקף ריאות ירוקות, והדירות שבו צופות לנוף פתוח ונהנות מאוויר צלול. הסביבה משופעת במוסדות חינוך, כמו גם במסלולי טיול בטבע.

 

דברו אתנו. אנא מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.

צור
קשר

אנא מלאו את פרטיכם
ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.