זה הזמן שלכם: איך בוחרים את דירת החלומות בגיל מבוגר?

משכנות אומנים - דירת החלומות בגיל מבוגר

אחרי עשרות שנים של ניהול קריירה, גידול ילדים ומרוץ שגרתי תובעני, זוגות רבים מחליטים בגיל בוגר יותר לשדרג את איכות החיים ולעבור לדירה חדשה ונוחה יותר. כשהם מודעים לנסיבות ולצרכים שהשתנו בחייהם, הם מבקשים לרענן, להתחדש ולהתפנק. אותם "משפרי דיור" מעוניינים ליהנות מהזמן הזוגי שהתפנה להם, לבלות ולארח את הילדים והנכדים בנוחות. אך יש מבחר כל כך גדול של דירות חדשות, אז איך בוחרים את הדירה המתאימה?

איך תחליטו להיכן לעבור?

  • נוף, שקט ואוויר - זה הזמן לפרגן לעצמכם איכות חיים נטו. כדאי לבחור דירה עם נוף פתוח שיעלה על פניכם חיוך בכל בוקר מחדש. ככל שהדירה תהיה גבוהה יותר כך הנוף יהיה מרשים יותר. קומה גבוהה תבטיח לכם גם שקט, ללא רעשי הסביבה של בני נוער, צפצופים, אזעקות וצעקות. בונוס חשוב נוסף של הגובה הוא האוויר הצלול שנושב לתוך הדירה.
  • דירה חדשה - עדיף לבחור בדירה חדשה לגמרי מאשר בדירה מיד שנייה. דירה חדשה מפנקת, פרקטית ונוחה יותר. היא מתוכננת טוב יותר, האבזור בה חדיש ומתקדם והמטבח משוכלל יותר. התשתית כולה חדשה ולכן צפויות פחות תקלות ובעיות (פיצוצי צנרת וכדומה) מאשר בדירה ישנה או משופצת. כך יישאר לכם זמן פנוי לבלות וליהנות במקום לבזבז אותו על תיקונים וטכנאים.
  • מכירה מוקדמת - קנייה בשלב מוקדם של הפרויקט, כאשר מגוון הדירות עדיין רחב, מאפשרת בחירה של הדירה שהכי מתאימה לכם. כך לא תצטרכו להתפשר על החלום שלכם - מבחינת השטח, הקומה, המרפסת, כיווני האוויר, התכנון הפנימי ואפילו מיקום החנייה הפרטית בתוך החניון. כמובן שחנייה פרטית היא אלמנט חיוני, כדי שלא תטורטרו בחיפושי חנייה מפרכים. וגם אם אתם לא נוהגים, חשוב להחזיק חנייה לאורחים שלכם.
  • נגישות תחבורתית – במיוחד בגיל מבוגר חשוב לוודא שלילדים ולנכדים שלכם יהיה נוח להגיע לבקר אתכם, ושלכם יהיה נוח לנסוע אליהם. לכן בחרו מיקום שקרוב למחלפים מרכזיים ולצירי תנועה ראשיים, קיימים או מתוכננים, כמו כביש 4 וכביש 6 והכבישים שמחברים אליהם.

 

מומלץ גם לוודא שהתחבורה הציבורית במקום יעילה, כדי שתוכלו להשתמש בה בנוחות הן מחוץ לעיר והן בתוכה, לנסיעה לבילויים, לסידורים ולאירועים.

  • פעילויות תרבות – כשסוף סוף הגעתם לשלב בחיים שבו יש לכם זמן לבלות, כדאי לבדוק מראש שבסביבת המגורים פועלים בתי קולנוע, תיאטרון, ספרייה ומקומות קהילתיים נוספים שמציעים פעילויות תרבות שונים. עדיף מאוד שכל אלה יהיו במרחק הליכה, או לפחות במרחק נסיעה קצר באמצעות מונית או אוטובוס ציבורי.
  • פארקים וגינות ציבוריות – אין כמו פארק ירוק ליד הבית, שאפשר לטייל בו, לנוח, לצאת לפיקניק, "לעשות הליכה", להתאוורר ולהתרענן. בחרו דירה קרובה לפארק, ותוכלו לצאת לשאוף אוויר מבלי לטרוח ולהתרחק מהבית.
  • קניונים ומרכזי בילוי וקניות – בגיל בוגר יותר כדאי לבחור דירה בקרבת מרכזי קניות גדולים, שיאפשרו לצאת לקניות, לשבת בבתי קפה ולפגוש חברים – הכל תחת קורת גג אחת.

 

חברת שרביב מציעה כעת דירות במכירה מוקדמת במגדל URBAN TOWER בשכונת משכנות האמנים בקרית מוצקין. הפרויקט מספק מענה מצוין למשפרי דיור, והוא כולל חדר כושר פרטי וחניון תת קרקעי. הוא צמוד לפארק המרכזי של השכונה, וממוקם בסביבת תיאטרון, ספרייה, קניון הקריון ומרכזי קניות נוספים. השכונה קרובה לכביש 4 ולתחנה עתידית של המטרונית.

 

דברו אתנו. אנא מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.

צור
קשר

אנא מלאו את פרטיכם
ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.