איך הנוף יאריך לכם את החיים? כל היתרונות של דירה עם נוף עוצר נשימה

נוף עוצר נשימה - משכנות אומנים

מגורים בבית שצופה אל נוף פתוח מייצרים חוויה מיוחדת. זו תחושה אחרת לגמרי ממגורים בדירה שממנה נשקפות במקרה הטוב המרפסות של השכנים, ובמקרה הפחות טוב נשקפים ממנה קיר בטון, חניון או חלונות השירותים של הבניין הסמוך.

כשאתם גרים בדירה שצופה אל האופק, כל אורח שנכנס מתפעל, מתרשם, לוקח נשימה עמוקה מהאוויר הצלול ומבטו נמשך אל הנוף שנפרש מהמרפסת ומהחלונות. הנוף עשוי להשפיע על כל האווירה בבית וליצור קסם מיוחד שמורגש בדירה.

יש דירות שצופות אל נוף טבעי - להרים, למישורים, למפרץ או לחוף הים, ואחרות אל נוף אורבני או כפרי. בכל מקרה, דירה שפונה אל הנוף הפתוח מקנה יתרונות רבים לבעליה.

אז מה הם הפלוסים של הנוף?

  • ערך דירה עם נוף

נוף שנשקף מהדירה הוא אחד הקריטריונים המשמעותיים שמשפיעים על מחירה. ככל שהקומה גבוהה יותר, כך הפנורמה מתרחבת עוד ועוד וערך הדירה עולה בהתאמה.

ערכה של דירה שצופה אל נוף טבעי פתוח או אל פארק ירוק עשויה לעלות בכ-10% עד 15%. כמובן שעליית הערך גדולה יותר ככל שהנוף חשוף יותר, כלומר נשקף מדלתות המרפסת, מקירות זכוכית או מחלונות ענק.

נוף של פארק ירוק טומן בחובו יתרון נוסף: בדרך כלל זוהי הבטחה לכך שלא ייבנו במתחם בניינים נוספים שיסתירו את הנוף.

  • ויותר מזה: ערך דירה עם נוף לים

בעוד שכל סוג של נוף פתוח מעלה את ערך הדירה, נוף לים מעלה את הערך עוד יותר, אפילו בעשרות אחוזים. נוף פתוח לים יכול להעלות את ערך הדירה לפחות ב-20% או 30% ויותר. דירה שצופה לים מקו ראשון עשויה להעלות את הערך אפילו ב-40% או 50%.

גם דירות שנמצאות במרחק של 5 עד 10 ק"מ מהחוף אך נהנות מראות טובה לכיוון הים נהנות מתוספת של כ-10% עד 20% לערכן.

  • המרגיע הלאומי

חוקרים רבים בחנו את השפעת הנוף על נפש האדם. מחקרים פסיכולוגיים רבים במדינות שונות הוכיחו שחשיפה לנוף טבעי מרגיעה, תורמת לנינוחות ולשקט נפשי ומפחיתה מתח וחרדה.

  • תחשבו טוב

מעבר לרוגע ולנינוחות, ואולי אף כתוצאה מהם, מחקרים פסיכולוגיים נוספים מצאו שחשיפה לנוף טבעי משפרת את יכולת הריכוז ומפתחת את הכישורים הקוגניטיביים. למשל, במחקר שבוצע בשיקגו, נמצא שילדות שגדלו עם נוף ירוק בחלונן הפגינו יותר שליטה עצמית בביצוע משימות, ריכוז טוב יותר ודחיית סיפוקים מאשר ילדות שחלונותיהן פנו אל קיר בטון.

  • חיזוק המערכת החיסונית

זה אולי נשמע מפתיע, אבל מחקר שבוצע באוניברסיטת ברקלי בקליפורניה מצא שמראות מרהיבים כמו של נוף פתוח מחזקים את המערכת החיסונית. המחקר הצביע על כך שחשיפה ליופי שיוצרת רגשות חיוביים כמו התפעלות והשתאות, משפיעה לטובה על המערכת החיסונית ובעקבות כך על המצב הבריאותי. לטווח הרחוק ניתן לומר שהחשיפה למראות עוצרי נשימה שגורמים להשתאות, יכולה בעקיפין להביא לעלייה בתוחלת החיים.

מחקר שבוצע בפנסילבניה מצא שמשך ההחלמה של מנותחים ששהו בבית חולים ואושפזו מול חלון המשקיף אל נוף טבעי היה קצר יותר ועם משככי כאבים קלים יותר מאשר מנותחים שאושפזו מול חלון המשקיף לבניין אחר.

את כל היתרונות שמעניק הנוף מציעות הדירות במגדל URBAN TOWER שבונה חברת שרביב בשכונת האומנים קרית מוצקין. המגדל שיתנשא לגובה של 21 קומות נמצא במיקום האטרקטיבי ביותר בקריית מוצקין, בקו ראשון לכיוון הים, והדירות בו צופות אל הנוף הפתוח של חורש הכרמל, אל הרי הגליל ואל אופק הים והמפרץ.

 

דברו אתנו. אנא מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.

צור
קשר

אנא מלאו את פרטיכם
ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.