למה כדאי לקנות דירה על הנייר?

העלייה במחירי הנדל"ן בישראל בשנים האחרונות מעודדת את הקונים לחפש הזדמנויות טובות לרכישת דירה במחירים משתלמים. אחת הדרכים היא קניית דירה "על הנייר".

דירות "על הנייר" הן דירות שהיזם מציע למכירה בשלבים ראשוניים, בטרם תחילת הבנייה, ולפעמים עוד לפני קבלת היתרי הבנייה. זהו שלב המכירה המוקדמת, המכונה פריסייל (Pre-Sale), שבמהלכו מוצעות הדירות בהנחה.

הקונים בשלב מוקדם נהנים מכמה יתרונות חשובים

  1. המחיר האטרקטיבי

ההבדל במחיר בין קניית דירה על הנייר לרכישת דירה שבנייתה הסתיימה או עומדת לקראת סיום הוא דרמטי, ויכול להסתכם בעשרות אחוזים, תלוי בעיקר בשלבי הפרויקט ובמיקומו. בדרך כלל מחירן של דירות על הנייר נמוך בכ-10% עד 20%. במחירי הדירות כיום ההבדל מתבטא בסכומים אדירים.

פעמים רבות בפרויקטים שנבנים בפריפריה הבדלי המחירים בין דירה "על הנייר" לדירה מוכנה או בשלבי בנייה מתקדמים משמעותיים יותר מאשר במרכז הארץ.

בשכונות חדשות פערי המחירים בולטים במיוחד בין קניית דירה בשלב שבו כל האזור עדיין נחשב לאתר בנייה ובין קניית דירה שנים בודדות לאחר מכן כשהשכונה החדשה פעילה ותוססת ומבני הציבור, מוסדות החינוך והגינות הציבוריות בה מתפקדים כרגיל

  1. גם למשקיעים וגם למשפחות

פערי המחיר המשמעותיים הופכים את קניית הדירה במכירה המוקדמת לכדאיים גם עבור משקיעים וגם עבור מי שקונים דירה למגורים. משקיעים רבים נוהגים לקנות דירות בפריסייל, למכור אותן לאחר השלמת הבנייה ולגרוף על ההשבחה רווח עצום.

אבל לא רק משקיעים מרוויחים מההזדמנות הזאת. אנשים שמחפשים דירה למגורים ויכולים להמתין שנתיים-שלוש עד לקבלת הדירה יכולים לחסוך סכומי כסף גדולים מאוד אם ייקנו בשלבים מוקדמים. משפרי דיור רבים שיש להם בינתיים בית להתגורר בו, קונים במכירה המוקדמת וכך מצמצמים את היקף ההשקעה הכספית.

  1. פריסת תשלומים נוחה

מכיוון שבקנייה על הנייר חולף זמן רב מהרכישה ועד למסירה, אפשרויות התשלום גמישות יותר. פעמים רבות במכירה מוקדמת משולם סכום יחסית נמוך בהתחלה והיתרה משולמת בחלוקה לתשלומים לאורך תקופה ארוכה. לרוכשים רבים זה מענה מעולה ליכולת התשלום שלהם.

  1. מבחר הדירות גדול

בשלב המכירה המוקדמת היצע הדירות בפרויקט רחב, מה שמאפשר לבחור את הדירה שמתאימה לכם ביותר. לא תצטרכו להתפשר על מספר החדרים, על כיווני האוויר, על הקומה, על החלוקה הפנימית שמתאימה לכם ועל גודל המרפסת שחלמתם עליה. בקנייה בשלבים מאוחרים יותר, גם תוך כדי הבנייה, ההיצע הולך וקטן ויתכן מאוד שתאלצו להתפשר על חלק מהדרישות שלכם.

והרי לא בכל יום אתם קונים דירה. אז כשאתם כבר משקיעים הון כל כך גדול בקניית נכס שילווה אתכם לשנים רבות – כדאי שתבחרו את הדירה שאתם הכי רוצים.

במגדל המגורים URBAN TOWER מוצעות כעת דירות למכירה בקרית מוצקין במכירה מוקדמת עם כל היתרונות שכרוכים בכך.

חברת שרביב הוותיקה תבנה את המגדל, שגובהו 21 קומות, במיקום האטרקטיבי ביותר בשכונה החדשה משכנות האמנים בקריית מוצקין. בפרויקט המעוצב ייבנו דירות במגוון גדלים וסגנונות, שישקיפו לנוף הפתוח של הרי הגליל, הכרמל והמפרץ. רכישה בשלב מוקדם תאפשר לקונים לבחור את הדירה שמתאימה בדיוק לחלומות ולצרכים שלהם. 

דברו אתנו. אנא מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.

צור
קשר

אנא מלאו את פרטיכם
ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.