איך תרוויחו מיתרונות העיר הגדולה, ואת החסרונות תשאירו לאחרים?

מגורים ב"עיר הגדולה" נשמעים לעיתים כמו חלום זוהר, מתוך מחשבה ששם קורים הדברים האמיתיים. אבל בפועל בחיים האמיתיים, כשמשפחות בוחרות מקום להתגורר בו, הן חושבות באופן פרקטי איפה יוכלו לחיות חיים טובים, נוחים, נעימים ואיכותיים יותר. כך רבים בוחרים לגור בערי הלוויין, אותן ערים לא גדולות מדי, אבל קרובות לערי המטרופולין הגדולות כמו תל אביב, חיפה וירושלים. סקרנו את השיקולים שמנחים רוכשי דירות לקבל החלטה כזאת.

מדוע כדאי לגור בעיר שליד העיר הגדולה?

  1. המחיר: בערי המטרופולין מחירי הדיור גבוהים בהרבה ביחס לערים הסמוכות. מגורים בערי לוויין מאפשרים ליהנות מיתרונות העיר הגדולה, במחיר ידידותי יותר. בערי הלוויין מתפתחות יותר שכונות חדשות ומטופחות שנותנות מענה לצרכים של משפחות. בשכונות אלה נבנים בניינים מעוצבים וחדישים עם דירות מפנקות, מרווחות ומאובזרות במפרט עשיר ובמחירים נוחים יחסית. פער המחירים מאפשר לקנות דירה גדולה ומרווחת בעיר סמוכה במחיר שיאפשר לקנות בעיר הגדולה דירה ישנה, קטנה וצפופה.
  2. שקט ומשפחתיות: עיר מטרופולין הומה, רועשת, עמוסה ומנוכרת הרבה יותר מערי הלוויין שלה. בעיר הסמוכה תוכלו ליהנות משקט, שלוה, פרטיות ואיכות חיים, כמו גם מאווירה קהילתית, משפחתית וחמה יותר. כך גם תוכלו להשפיע הרבה יותר על אופי העיר והשכונה ועל ההתנהלות הקהילתית.
  3. פקקים: ערי מטרופולין סובלות לרוב מעומסי תנועה קשים בצירים המרכזיים. בערי הלוויין התופעה הרבה פחות בולטת. תוכלו להגיע לעיר הגדולה רק כשתרצו או תזדקקו לכך, אבל לא תצטרכו לעמוד בפקקים בכל יום שתסעו לקחת את הילדים לגן ולבית הספר או כשתהיו בדרככם לסידורים או לקניות.
  4. מרחק נסיעה קצר: כשאתם מחליטים לנסוע לעיר הגדולה, אין צורך לעשות מזה פרויקט של נסיעה ארוכה. במרחק נסיעה קצרה אתם שם, לכל מטרה שתרצו. בכמה אזורים פועלים או מתוכננים פתרונות מתקדמים של תחבורה ציבורית שנותנים מענה מעולה לגישה מערי הלוויין לעיר הגדולה, כמו הרכבת הקלה בגוש דן והמטרונית בחיפה והקריות. לעיתים זמן הנסיעה מהעיר הסמוכה למרכז העיר הגדולה זהה לזמן הנסיעה מאחת השכונות המרוחקות של אותה עיר מטרופולין.
  5. מקומות עבודה: מגורים סמוך לעיר גדולה מאפשרים היצע של מקומות עבודה זמינים. אם אתם עוברים לעיר מאזור אחר בארץ, הקרבה בוודאי תסייע לכם למצוא עבודה כלבבכם, מתוך מגוון גדול יותר מזה שהייתם מוצאים בעיר מרוחקת. גם אם יש לכם מקום עבודה מסודר, לא מן הנמנע שביום מן הימים תרצו לגוון או לשפר תנאים. כך יהיה לכם היצע גדול הרבה יותר לבחור ממנו משרה נחשקת.
  6. תרבות ובילוי: גם אם אתם בוחרים לגור בעיר שמציעה מגוון של מוסדות ציבור ופעילויות תרבות, ואפילו תיאטרון ובתי קולנוע קרובים, לפעמים תרצו לגוון - לראות הצגות ומופעים במקום אחר, לראות סרטים או לחוות אירועים מסוג אחר. יתכן שתרצו חוגים מיוחדים או מגוון גדול יותר של שירותי רפואה לכם או לילדים - תמיד טוב שהדבר אפשרי במרחק נסיעה קצר.
  7. ילדים מתבגרים: משפחות עם ילדים מתבגרים מכירות את הסיטואציה - בגיל הנעורים הם אוהבים לבלות בעיר הגדולה, וכבר לא מסתפקים במה שעיר המגורים מציעה. כשהעיר הגדולה ממש סמוכה, ובמרחק נסיעה קצר, אתם תהיו יותר רגועים כשהם נוסעים, ועבורם (וגם עבורכם כמסיעים לעיתים) הגישה תהיה יותר קלה.

אחת מערי הלוויין שנותנות מענה מצוין למשפחות שמחפשות מקום מגורים איכותי היא קריית מוצקין, הסמוכה לחיפה. משכנות אומנים שנבנית בעיר תכלול פארק ירוק גדול, גני שעשועים, תשתית מתקדמת ומוסדות חינוך ותרבות איכותיים, כל אלה בסמיכות לתחנה מתוכננת של המטרונית ולכביש 4.

חברת שרביב בונה את מגדל URBAN TOWER במיקום האטרקטיבי ביותר בשכונה, בקו הראשון לכיוון הים. הדירות המעוצבות והמפנקות ב-21 הקומות ייפנו לנוף פתוח עוצר נשימה ומוצעות כעת במכירה מוקדמת.

דברו אתנו. אנא מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.

צור
קשר

אנא מלאו את פרטיכם
ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.