7 טיפים לבחירת שכונה לקנות בה דירה להשקעה

לא בכל מקום משתלם לקנות דירה להשקעה. אז איך בכל זאת אפשר להתמקד בשכונה אחת אטרקטיבית וכדאית מכל השכונות בארץ?

סקירה של לשכת שמאי המקרקעין שפרסמה ב-ynet בספטמבר 2016 הכתבת הילה ציאון, בחרה את עשר השכונות הכי כדאיות להשקעה בארץ. השכונה הראשונה שצוינה בכתבה היא משכנות האמנים בקריית מוצקין. "שכונה חדשה ושקטה, עם אוכלוסייה מחתך סוציו-אקונומי גבוה. בשכונה נבנים בימים אלו פרויקטים חדשים של חברות נדל"ן מובילות, ועם השלמתם היא צפויה לרשום עליית ערך משמעותית...", נכתב בכתבה על השכונה.

כשמשקיעים מחליטים לקנות דירה להשקעה, הציפייה המרכזית שלהם היא להשיג תשואה גבוהה ככל האפשר. התשואה באה לידי ביטוי בשני אפיקים: עליית ערך הנכס במשך השנים. ובמקביל קבלת דמי שכירות חודשיים, ועדיף גבוהים ככל שניתן, שיהוו הכנסה שוטפת.

השאיפה היא שזו תהיה הכנסה פסיבית, כלומר שהשוכרים יהיו הוגנים ויציבים מבחינה פיננסית, שישלמו את דמי השכירות בלי להקשות ושישמרו היטב על הנכס. לצד זה, כל משכיר מקווה להימנע מהצורך בתיקוני תקלות חוזרות ונשנות, שדורשות התעסקות וגוזלות זמן לצד עלויות שמקוזזות מהרווחים שמניבה הדירה. לכן, לקראת בחירת דירה להשקעה חשוב לקחת בחשבון סדרת שיקולים.

איך בוחרים דירה להשקעה?

  1. קניית דירה חדשה תבטיח מינימום התעסקות בתיקונים ומימונם. כדאי לחפש הזדמנויות לרכישת דירה חדשה במחיר של דירת יד שנייה. למשל בשכונה טובה ומתפתחת בפריפריה או בקנייה במכירה מוקדמת של פרויקט חדש ("על הנייר"), שבהם הצפי לעליית ערך גבוה במיוחד.
  2. במקום שבו יש היצע מגוון של מקומות עבודה ופוטנציאל להתפתחות נוספת בתחום צפוי ביקוש גדול לדירות, הן לקנייה והן להשכרה. אוכלוסיה איכותית מהגרת לאזורים שבהם יש פוטנציאל תעסוקתי רחב.
  3. מערכת חינוך איכותית היא תנאי חשוב בבחירת מקום מגורים עבור משפחות רבות. שכונה שבה יש היצע גדול ואיכותי של בתי ספר יסודיים, תיכוניים, גנים ומתנ"סים תיהנה מביקוש גדול לדירות מגורים.
  4. סביבה שבה מוצע מגוון גדול של פעילויות תרבות מסוגים שונים שמשרתות את כל שכבות הגיל, מקומות בילוי בסגנונות שונים ומרכזי קניות מצליחים מעלים אף הם את הביקוש לשכונה, ובהתאם לכך את ערך הנכסים.
  5. תשתית תחבורתית מפותחת שמספקת נגישות נוחה לשכונה היא אלמנט בסיסי בבחירת מקום מגורים. כדאי לחפש שכונה שקרובה לעורקי תחבורה ארציים ראשיים, לקווי אוטובוס יעילים, לתחנות רכבת ועוד.. נגישות זו חיונית לתושבים לצורך הגעה נוחה לעבודה וממנה, לבילוי בשעות הפנאי ולטובת בני נוער שיוכלו להתנייד בעצמאות.
  6. מוסדות להשכלה גבוהה במרחק נסיעה סביר מהווים יתרון חשוב, שכן המרצים, העובדים והסטודנטים (במיוחד לתארים מתקדמים כשמדובר על דירה שמתאימה למשפחה) מהווים קהל יעד פוטנציאלי להשכרת הדירה לשוכרים איכותיים. וכשהביקוש עולה, גם המחיר כמובן עולה.
  7. משפחות שמאתרות מקום מגורים בוחנות את האווירה בשכונה, ולרוב מחפשות תחושה קהילתית נעימה שכוללת פעילויות תרבותיות וחוגים, לצד יחסי שכנות טובים שמאוזנים עם פרטיות במינון הנכון. כל אלה, בנוסף לאיכות חיים שכונתית שמתבטאת בפיתוח סביבתי, אסתטיקה וריאות ירוקות - מושכים אוכלוסיה איכותית.

במשכנות האמנים בונה ומשווקת חברת שרביב מגוון דירות למכירה בקרית מוצקין במגדל URBAN TOWER שייבנה במיקום האטרקטיבי ביותר בשכונה, בקו הראשון לכיוון הים. בסביבה פועלים מגוון מוסדות חינוך, וכן היכל התיאטרון העירוני, החי-כיף ומוסדות תרבות נוספים. השכונה סמוכה לכביש 4 ובשוליה ממוקמת תחנת מטרונית ומסוף אוטובוסים ואף מתוכננת להיבנות תחנת רכבת. גם קניון הקריון הענק נמצא במרחק הליכה מהשכונה.

 

דברו אתנו. אנא מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.

צור
קשר

אנא מלאו את פרטיכם
ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.