איך תבחרו יזם לדירה "על הנייר" ותישארו רגועים?

קניית דירה "על הנייר" היא הזדמנות נהדרת לרכוש נכס במחיר משתלם. קנייה "על הנייר" היא רכישה בשלב המכירה המוקדמת (פריסייל), כלומר לפני תחילת הבנייה או בשלבי הבנייה ההתחלתיים. בשלבים אלה הדירות נמכרות בהנחה ניכרת.

עם זאת, ישנם אנשים שחוששים לבצע עסקה כלכלית כל כך משמעותית מבלי לראות נכס מוחשי בשטח. אולם זו לא סיבה להימנע מעסקה כדאית שיכולה לחסוך לכם סכומים אדירים. חשוב לזכור כי רוב היזמים ישרים, מקצועיים ובעלי גב כלכלי יציב.

כדי לקנות דירה "על הנייר" ולהישאר רגועים לאורך כל הדרך כדאי לוודא שהעסקה נעשית מול יזם מיומן, אמין, ותיק, בעל מוניטין עם רקורד עשיר של פרויקטים חדשים בקרית מוצקין שהסתיימו ואוכלסו בהצלחה. אבל איך בודקים את כל אלה? ריכזנו טיפים שיעזרו בבחירת יזם שיאפשר לכם לישון בשקט בלילה מרגע חתימת העסקה לקנייה "על הנייר" ועד לקבלת המפתח.

6 טיפים לבחירת היזם הנכון

  1. פנקס הקבלנים – בפנקס הקבלנים של משרד הבינוי והשיכון מוזכרים כל הקבלנים הרשומים וסיווגם המקצועי והכספי. בדקו באתר המשרד שהיזם רשום בפנקס, שם תוכלו גם לראות כמה שנים הוא רשום ומה ההיקף הכספי של הפרויקטים שהוא מורשה לעסוק בהם. יזם נדל"ן שלא רשום בפנקס עשוי להדליק נורה אדומה.
  2. המלצות – אין כמו המלצות של לקוחות קודמים מתקופות שונות. הכינו מראש רשימת שאלות. לאחר מכן פנו לדיירים שרכשו מהיזם דירות ובררו איתם בין היתר אם הם היו מרוצים מהשירות, מאיכות הבנייה, מהיחס ומהעמידה בלוחות זמנים.
  3. איסוף מידע - אספו פרטי מידע על היזם ועל החברה שבבעלותו. כמה שנות ותק יש לו במקצוע? איזה פרויקטים הוא ביצע ומאיזה סוג? האם הוא כבר ביצע פרויקטים דומים לזה שאתם מתעניינים בו? האם הוא בעל איתנות כלכלית? עד כמה היזם עצמו פעיל בהתנהלות החברה?
  4. בדיקה באינטרנט – נצלו את מרחבי הרשת ביסודיות כדי ללמוד מה שיותר על היזם. אם יש ליזם אתר, התעמקו בו וקראו על אודותיו. ואם אין לו אתר – גם זו יכולה להיות סיבה לדאגה, או לפחות לבדיקה נוספת. בדקו אם יש אתר ייעודי לפרויקט וקראו בו. חפשו ברשתות החברתיות, בפורומים ובאתרי חדשות מידע, דיווחים וחוות דעת שיכולים להעיד על הרקע של היזם, על מקצועיותו, ועל מצבו הכלכלי, ומנגד, חפשו המלצות שירגיעו אתכם גם כן.
  5. תוכניות מפורטות ובטוחות – שבו עם נציגי היזם ותרגישו בנוח לשאול את כל השאלות שעולות על רוחכם. באותה הזדמנות בקשו לראות תוכניות מפורטות ולוחות זמנים מעודכנים. חשוב מאוד לבדוק עם היזם אלו בטוחות (פוליסת ביטוח, ערבות בנקאית וכדו') הוא מציע, כפי שהוא חייב לעשות על פי חוק, וכאשר מדובר ביזם ישר והגון אין סיבה שהוא לא יעשה זאת.
  6. ביקור בפרויקטים קודמים – סעו לפרויקטים קודמים שהיזם הקים, והתרשמו בעצמכם. הסתכלו (כן, אפילו בעיניים לא מקצועיות) על טיב הבנייה, על הפינישים ועל המראה הוויזואלי הכללי. זו הזדמנות גם לשאול דיירים על שביעות רצונם מהיזם.

אחד מהפרויקטים שבהם מוצעות כעת למכירה דירות "על הנייר" הוא מגדל URBAN TOWER בשכונת משכנות האמנים בקריית מוצקין שמקימה חברת שרביב, שפועלת כבר יותר מ-60 שנה בתחום הבנייה והיזמות. החברה מאופיינת באיתנות כלכלית ובמוניטין של אמינות ומקצועיות בביצוע פרויקטים גדולים ומורכבים בערים שונות.

אולי יעניין אתכם גם:

דברו אתנו. אנא מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.

צור
קשר

אנא מלאו את פרטיכם
ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.