מדוע רבים בוחרים לגור בעיר עם אווירה קהילתית ומגוונת?

משפחות רבות שמתלבטות היכן לקנות דירה למגורים עומדות בפני הדילמה באיזה סוג עיר לבחור. האם להשתקע בעיר גדולה, מנוכרת וסואנת? בעיר חדשה, אולי עם פוזה אבל בלי אופי משלה? או בעיר ותיקה עם אוכלוסיה מגוונת ואווירה קהילתית "כמו של פעם"? רבים בוחרים בלב שלם באופציה השלישית, ויש לכך סיבות רבות

5 סיבות לגור בעיר ותיקה, עם אווירה "כמו של פעם"

  1. האווירה: בעיר ותיקה האווירה קהילתית ונעימה, בשונה מהניכור שמאפיין ערים גדולות במיוחד ויישובים שבהם "כל אחד לעצמו". האווירה חשובה במיוחד כשמדובר על משפחה צעירה שבוחרת מקום לגדל בו ילדים. מחקרים העלו שזכרונות הילדות החזקים ביותר מבוססים על רגעים פשוטים מהשגרה כמו קולות, ריחות, טעמים, השתוללויות עם ילדי השכנים ומשחקים מתחת לבית. החשיבות של "החברים מהשכונה" מתעלה אף מעל זכרונות הילדות, ולא פעם הם אלה שבסופו של דבר מלווים אדם למשך כל חייו. אלה רגעים ומצבים שמאפיינים עיר ותיקה, נעימה, חברית ופתוחה. זוהי איכות חיים אמיתית שילדים זקוקים לה, הרבה מעבר לזו שמציעה עיר חדשה.
  2. תחושת שייכות: בעיר ותיקה, קהילתית וחמה אדם מרגיש בקלות רבה יותר שייכות אמיתית למקום. כדי שאדם ירגיש טוב ורצוי במקום מגוריו, חשוב שירגיש שייך למקום, ולא ירגיש כנטע זר או כמישהו תלוש, כאורח זמני. עם זאת, בעיר כזאת נשמר האיזון העדין שבין האינטימיות המשפחתית לתחושת השייכות והקהילתיות.
  3. מרחבים ציבוריים: הגינות השכונתיות, הפארק, פינות הישיבה הנעימות – כל אלה הם חלק מהאווירה בעיר כזאת, הם מספקים הזדמנויות ליצירת קשרים בין אישיים, להידברות וליחסי חברות בין התושבים בכל שכבות הגיל. אוכלוסייה מגוונת: בעיר שתמהיל האוכלוסייה בה הטרוגני, כל אחד יכול למצוא את עצמו ואת החברים שמתאימים לו, בין אם הוא מעוניין להתחבר לאנשים דומים לו ובין אם הוא דווקא אוהב להתוודע לאנשים שונים ממנו. בעיר כזאת אפשר למצוא תושבים צעירים, מבוגרים, חילונים, מסורתיים, משכילים יותר או פחות, עוסקים במקצועות מגוונים וכדומה. רבים מוצאים יתרון חינוכי בגידול ילדים במקום מעורב שבו יוכלו להכיר אוכלוסיה מגוונת, ולא רק אנשים דומים להם
  4. מערכת ותיקה, מתפקדת ומיומנת: תושבים חדשים בעיר ותיקה נהנים מהשירותים שהעיר מפעילה במיומנות כבר שנים. מערכות העירייה מתפקדות זה מכבר ומותאמות לקליטת תושבים חדשים. אין צורך להמתין להקמת בתי ספר ומוסדות תרבות, בילוי ופנאי או למנגנון הפעלת חוגים. גם כשייפתחו מוסדות חדשים בשכונה חדשה, הם ייהנו מהגב האיתן של המערכת הקיימת. גם המרכזים המסחריים, מרפאות קופות החולים ויתר השירותים הציבוריים פעילים ומתפקדים.
  5. מגוון חינוכי: בעיר ותיקה ומגוונת היצע מוסדות החינוך כבר מותאם לזרמים השונים, וכל אחד יוכל למצוא את בתי הספר והגנים שמתאימים לערכים החינוכיים שהוא מאמין בהם. גם תנועות הנוער הפעילות בעיר מגוונות בהתאם, כך שאין צורך להסיע את הילדים לעיר אחרת או להמתין שנים עד לפתיחת מוסדות שיתאימו לכם.

קריית מוצקין היא אחת מן הערים הוותיקות וההטרוגניות הללו שמשפחות אוהבות לגור בהן. העיר נוסדה ב-1934 ומתגוררים בה כ-40,000 איש. האוכלוסייה המגוונת נהנית ממערכת חינוך איכותית וממגוון מוסדות תרבות ופנאי כמו תיאטרון, אמפי-פארק, גן חיות ומרכזי ספורט. בשכונת משכנות אמנים בקרית מוצקין בונה חברת שרביב את מגדל URBAN TOWER, שמוקם בצמוד לפארק השכונתי. הדירות בפרויקט מרווחות ומעוצבות וצופות אל נוף פתוח של הרי הגליל, הכרמל והים.

אולי יעניין אתכם גם:

דברו אתנו. אנא מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.

צור
קשר

אנא מלאו את פרטיכם
ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.