אוהבים שקט, אבל אתם לא עכברי כפר? חפשו דירה במגדל

רובנו מעדיפים לגור בסביבה שקטה, או לפחות לא רועשת. לא במקרה אחד התיאורים הנפוצים ביותר במודעות למכירת נכסים הם "רחוב שקט" או "דירה שקטה". גם ערך הדירה מושפע מאוד מהשקט שלה עד כדי כך שבאזור רועש שווי הדירה עשוי לרדת ב-20% עד 30%.

מדוע אנשים זקוקים לשקט?

רעש הוא אחד מהמטרדים הנפוצים והמשפיעים ביותר על האדם כאשר מידת ההשפעה היא סובייקטיבית ותלויה גם במצב הנפשי. במקרים קיצוניים חשיפה לרעש עשויה לגרום למחלות, אבל גם לרעשים סביבתיים יום יומיים יש השלכות בריאותיות ופסיכולוגיות, מלבד התחושה שהרעש פשוט מעצבן ולא נעים.

רעש עשוי להפריע לריכוז וליכולת הלמידה, לפגוע בתפקוד האינטלקטואלי, להגביר מתח וחרדה, להפחית את התפוקה בעבודה ולגרום להפרעות בשינה ואף לדיכאון קליני. ההשפעה השלילית של הרעש היא מצטברת לאורך שנים.

בשל כל הסיבות האלה ניתן להבין מדוע אנשים מעוניינים לגור בסביבה שקטה. אולם הרבה פעמים האדם לא מודע להשפעת הרעש על מצבו, ולכן לא לכולם חשוב השקט באותה מידה.

איפה תמצאו שקט?

יש אנשים שממש אוהבים שקט, אפילו חייבים שקט. ורצוי שקט מוחלט. כאשר הם מחפשים דירה לרכישה הם קודם כל מחפשים שקט. אם גם אתם חייבים שקט ואתם נמצאים לקראת ההחלטה היכן להתגורר, מה האופציות הרלוונטיות עבורכם?

  1. חשבתם לגור בקיבוץ, אבל הגישה השיתופית נראית לכם לוחצת מדי, הבתים פשוטים ומיושנים מדי והארוחות בחדר האוכל ממש לא מתאימות לכם?
  2. שקלתם לעבור למושב? אבל אין סיכוי שתתרגלו לריח שמגיע מהלול עם כל משב רוח, וגם רעש הטרקטור לפנות בוקר לא מתאים לשעון הביולוגי שלכם?
  3. אז אלו אפשרויות נותרו לכם? לגור ביישוב מבודד במדבר? על אי בודד?

ובנימה רצינית, עם כל האהבה לשקט, אתם בכלל עכברי עיר שחייבים להרגיש את הדופק האורבני, להיות קרובים לקניון, לקולנוע, לסופר ולמוסדות ציבור. ולמרות זאת אתם רוצים שקט!

שקט שם למעלה

בשנת 2010 אמר השר להגנת הסביבה דאז, גלעד ארדן כי "מדינת ישראל היא מדינה צפופה ורועשת וסביבת מגורים שקטה היא צורך בסיסי שהופך לנדיר".

אז איפה בכל זאת תמצאו שילוב הרמוני של דירה שקטה עם סביבה אורבנית? במגורים במגדל. מחקרים מצאו שאחד היתרונות הגדולים שאנשים מזהים במגורים במגדל הוא השקט.

השקט במגדל נובע משתי סיבות:

  1. ככל שהקומה גבוהה יותר, כך גדל המרחק מרעשי הסביבה שנשמעים היטב בקומות נמוכות.
  2. אופי הבנייה של המגדל כולל בידוד איכותי יותר מאשר במבנים נמוכים, ולכן הרעשים נותרים מחוץ לדירה.

שני הגורמים האלה מבודדים את דיירי הקומות הגבוהות במגדל מרעשים שכונתיים שגרתיים שכוללים התגודדות קולנית של בני נוער, משחקי ילדים, אזעקות של מכוניות, צפירות של נהגים חסרי סבלנות ורעשי מכוניות, אופנועים, משאיות ותחבורה ציבורית.

מגדל URBAN TOWER בשכונת משכנות האמנים בקריית מוצקין מציע מענה מצוין למי שמחפש דירות חדשות למכירה בקרית מוצקין וגם שקט שמשתלב בסביבה אורבנית מטופחת. במגדל, שבונה חברת שרביב, 21 קומות שפונות אל הנוף הפתוח של הכרמל, הרי הגליל והים. מגוון הדירות מעוצבות ומאובזרות בסטנדרטים יוקרתיים ומפנקים.

אולי יעניין אתכם גם:

דברו אתנו. אנא מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.

צור
קשר

אנא מלאו את פרטיכם
ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.