גיבורת תרבות: העושר הגדול של קרית מוצקין

מרפסת שמש

אנשים בוחרים את העיר שבה יגורו לפי מכלול שיקולים שמשפיעים על איכות חייהם, הרבה מעבר לטיב הדירה, הערך שלה והרושם שעושים השכנים. ערך המוסף שמציעה סביבת המגורים הוא אחד מן השיקולים הללו.

לפני קניית דירה, כדאי לבדוק אילו שירותים מציעה הרשות המקומית (מעבר לשירותים האלמנטריים לרבות מערכת חינוך פורמלית, אחזקת תשתיות וכו').

דרושה: עיר שנותנת יותר

אנשים מצפים היום לאקסטרה שלא כל עיר מציעה, כמו אירועי תרבות, פעילויות העשרה, אתרים מיוחדים לבלות בהם ומתקני תרבות וספורט מתקדמים. השקפה עירונית אשר מעודדת פעילות תרבותית מגוונת והפעלת מתקני תרבות וספורט, מעידה על עיר שרואה לנגד עיניה את ההתפתחות האישית ואת אפשרויות הבילוי של התושבים, וחוסכת מהם נסיעה אל מחוץ לעיר כדי לקבל מענה לכל אלה.

קרית מוצקין היא דוגמה טובה למודל הזה. העיר מכונה "פנינת התרבות" של הקריות והמפרץ בזכות אותה תפיסה עירונית שדוגלת בהקצאת משאבים רבים בהקמה ותחזוקה של מתקני תרבות וספורט ברחבי העיר. יחסית לעיר שאינה גדולה, היא שופעת במפעלי תרבות שמיועדים לכל הגילאים, מינקות ועד גיל הזהב. זאת בנוסף לרשת המתנ"סים העירונית ולעמותת הספורט העירונית שמציעה מגוון חוגים.

אלה הם אתרי התרבות המרכזיים בקרית מוצקין :

היכל התיאטרון

"היכל התיאטרון" בקריית מוצקין כולל 894 מקומות ישיבה שממוקמים בחלל המרכזי, ללא יציע, עובדה שיוצרת אווירה אינטימית ונעימה יותר. ההיכל נחשב לאחד האולמות החדישים בישראל מבחינה עיצובית ואקוסטית, ומארח מדי יום קונצרטים, מופעים והפקות של מיטב הזמרים והתיאטראות מהארץ והעולם. לובי התיאטרון צופה אל החי-פארק.

החי פארק

ה"חי פארק" הוא מתחם משולב שמשתרע על פני 150 דונם. במרכזו גן חיות לימודי גדול החבר באיגוד גני החיות האירופאי. נוסף על כך ישנם באתר אגם ברבורים, מגרש משחקים לילדים, מיני לונה פארק ומתקני מתנפחים. בחי פארק מתקיימים גם חוגים וקייטנות לילדים והדרכות בשפות שונות לכל הגילים.

האמפי-פארק

כחלק ממתחם החי-פארק פועל אמפי-פארק שכולל 2,537 מושבים קבועים ומסומנים ועוד 7,500 מקומות ישיבה נוספים על המדשאות. האמפי משתרע על שטח של כ-110 דונם. במרכז האמפי מוצבת במה גדולה ובסמוך ישנם חדרי אמנים, שמאפשרים לארח במקום אמנים ישראלים ובינלאומיים מובילים.

הקונסרבטוריון

הקונסרבטוריון העירוני למוזיקה פועל בתמיכת העירייה ובפיקוח משרד החינוך. בכל שנה מצטרפים כ-250 תלמידים ללימודים במסלול שנמשך כעשור, ובסיומו נבחנים התלמידים לבגרות.

בית גרושקביץ

בבית ראש המועצה הראשון של קריית מוצקין פועל "בית גרושקביץ", מוזיאון וארכיון היסטורי לתולדות קריית מוצקין. במוזיאון מתקיימים סיורים מודרכים ופעילויות שונות.

הספרייה העירונית

הספרייה העירונית מהווה מרכז תרבות קהילתי ומנגישה את עולם הספרות לתושבים. הספרייה משתרעת על פני שלוש קומות, ומתקיימים גם ערבי שירה וספרות למבוגרים.

ספורטלי

מרכז הספורט והנופש העירוני "ספורטלי" כולל שתי בריכות שחייה, מכון כושר, מגרשי ספורט וספא. שטחו של המרכז כ-12 דונם.

קאנטרי גלי גיל

"גלי גיל" הוא מרכז קאנטרי וספא שמשתרע על שטח של כ-40 דונם וכולל שלוש בריכות שחייה, מגלשות מים, מכון כושר ומגרשי ספורט. המרכז מציע פעילויות ספורט ובילוי לכל גיל, כולל שלוחה של וינגייט להכשרת מאמנים

במיקום הטוב ביותר בשכונת משכנות האומנים מקימה חברת שרביב את URBAN TOWER, מגדל מגורים בן 21 קומות. מגדל אורבן טאוור מציע דירות למכירה במשכנות האומנים בקרית מוצקין מעוצבות, מרווחות וכוללות מרפסות גדולות שצופות לנופים מרהיבים. הפרויקט ייבנה סמוך למוקדי התרבות והפנאי המרכזיים בעיר כמו היכל התיאטרון, החי פארק, קאנטרי גלי גיל והספרייה העירונית.

 

אולי יעניין אתכם גם:

דברו אתנו. אנא מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.

צור
קשר

אנא מלאו את פרטיכם
ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.