10 דברים שלא ידעתם על שכונת משכנות האמנים

שכונת משכנות האמנים נחשבת לשכונת הדגל של קריית מוצקין. זוהי שכונה חדשה ושקטה שבתכנונה הושם דגש על טיפוח ופיתוח סביבתי. חלקים מהשכונה כבר מאוכלסים, ואחרים עדיין בשלבי בנייה. במרכז השכונה יוקם פארק ירוק גדול, ובסמוך אליו ממוקם היכל התיאטרון של קריית מוצקין.

כל מה שלא ידעתם על משכנות האמנים

בסיס כורדני: חלקה הראשון של השכונה החל להיבנות בתחילת העשור. חלק ניכר מהשכונה מוקם על חורבות בסיס כורדני, שהיה בסיס לשעת חירום עד שנת 2008. הבסיס פונה במסגרת התוכנית הארצית לפינוי בסיסים מאזורי מגורים במטרה לתת מענה למחסור בקרקעות לבנייה למגורים.

הנדסה קרבית: במטרה לחסוך במשאבים ולזרז את לוחות הזמנים לפינוי הבסיס ולהעברת הקרקעות מצה"ל לקק"ל, כמו גם לאפשר את קידום התוכנית לבניית השכונה, נמצא פתרון מעניין: פלוגת הנדסה קרבית היא זאת שהרסה בנובמבר 2012 את המבנים במתחם, במקום להעביר את העבודה לקבלן אזרחי. החיילים נעזרו בשבעה דחפורי 9D- לצורך ההריסה, ששימשה את הפלוגה גם ל"אימון רטוב" בהריסת מתחמים בנויים.

דירות למכירה בקרית מוצקין במקום בסיס: על שטח הבסיס שפונה (כ-900 דונם), מתוכננות להיבנות כ-3,500 יחידות דיור (כאמור, בשלבי בנייה ואכלוס שונים). גובה הבניינים בשכונה נע בין 3 ל-28 קומות. בנוסף מתוכננים להבנות כ-40,000 מ"ר שישמשו לתעסוקה וכן כ-70,000 מ"ר למשרדים.

אוכלוסיה: עם תום הבנייה בכל חלקי השכונה, היא צפויה לכלול בין 15 ל-20 אלף תושבים, רובם משפחות צעירות ומשפרי דיור. כך תהפוך מוצקין לקריה הגדולה ביותר מבין ארבע ערי הקריות.

מנציחים זמרים אהובים: שם השכונה - משכנות האמנים - לא מנותק מסביבתו. הרחובות בשכונה, כמו גם הפארק המרכזי בה וחלק ממוסדות החינוך, נקראים על שם זמרים ויוצרים אהובים ומוכרים בתרבות הישראלית. הרחובות בשכונה נקראים המשוררים, עוזי חיטמן, יוסי בנאי, יפה ירקוני, נעמי שמר ואהוד מנור. הפארק המרכזי בשכונה נקרא על שם אריק איינשטיין.

חינוך: בשכונה מתוכננת להיבנות קריית חינוך שתכלול מתנ"ס, בית ספר יסודי, חטיבות ביניים ובית ספר תיכון. כך יוכלו ילדי השכונה, בכל שכבות הגיל, ללמוד בתחומי משכנות האמנים.

ירוק בעיניים: מתוך ראיית החשיבות של מגורים בסביבה ירוקה ומטופחת, השכונה מאופיינת בבניית בתי מגורים סביב שטחי ציבור, גנים ופארקים בהיקף מצטבר של כ-150 דונם.

הרבה קולטורה: בסביבת השכונה יש ריכוז נדיר של מוסדות תרבות לרווחת הציבור: "היכל התיאטרון" החדיש שמארח הצגות ומופעים מהארץ ומהעולם; גן החיות הלימודי "החי פארק" שנחשב לאטרקציה תיירותית; אמפי-פארק חיצוני ענק; קונסרבטוריון עירוני; ספרייה עירונית; ושני מרכזי ספורט – קאנטרי "גלי גיל" הפרטי ו"ספורטלי" העירוני.

תחבורה: תושבי השכונה נהנים מנגישות יוצאת דופן. מרכז תחבורה גדול שנמצא לא רחוק כולל תחנה מרכזית חדשה (מרכזית הקריות), תחנת מטרונית שמבטיחה גישה נוחה ומהירה לחיפה ולקריות האחרות ותחנת רכבת (מתוכננת) שתאפשר נסיעה נוחה דרומה - לחיפה ולמרכז הארץ, וצפונה – לעכו ולנהריה. מלבד זאת השכונה סמוכה לכביש 4 (כביש עכו-חיפה) ולכביש 22 (עוקף קריות).

קניות: גם חובבי קניות לא מקופחים במשכנות האמנים. הקריון, אחד משלושת הקניונים הגדולים בישראל וזה שנחשב למעצמת הקניות של הצפון, נמצא במרחק 10 דקות הליכה בלבד. גם המרכז המסחרי "רבמ"ד" קרוב לשכונה.

מגדל URBAN TOWER שנבנה במיקום האטרקטיבי ביותר בשכונת משכנות האמנים בקרית מוצקין, בקו הראשון לכיוון הים, יתנשא לגובה של 21 קומות. הדירות מרווחות, מעוצבות ומאובזרות בסטנדרט גבוה, וצופות אל הנוף הפתוח של הרי הכרמל, הגליל והים. חברת הבנייה הוותיקה שרביב בונה את המגדל, שממוקם בסמוך לפארק המרכזי בשכונה.

אולי יעניין אתכם גם:

דברו אתנו. אנא מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.

צור
קשר

אנא מלאו את פרטיכם
ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.