איך הופכים מרפסת גבוהה לגינה ירוקה?

פרויקט אורבן טאוור של חברת שרביב במשכנות אמנים נולד מתוך הזדמנות לבנות דירות חדשות בקרית מוצקין שמשקפות סטנדרט מגורים חדש – איכותי יותר, חכם יותר, קהילתי יותר וגם ירוק יותר. עבור מי שעושה את המעבר מבית פרטי עם גינה אל הדירות שלנו, המעבר הזה יכול להיות מאתגר למרות כל היתרונות האלו שמנינו כאן. 

המעבר מבית עם גינה ירוקה שאליה אפשר לצאת מתי שרוצים ולהנות מהצמחייה הפורחת או מגינת התבלינים הריחנית לדירה ללא גינה הוא לא מעבר פשוט, אבל באמצעות יצירתיות, דמיון ולמידה על עולם הצמחים – אפשר ליצור את הגינה הזו מחדש. הפעם במרפסת. 

תכנון מוקדם חכם – יאפשר לכם לגדל כמעט כל צמח

אם חיפשתם בתקופה האחרונה דירות חדשות בקרית מוצקין והתלבטתם איזו מהדירות מתאימה לכם, שמתם לב שלכל דירה מרפסת שפונה לכיוון אחר, עם מבנה שונה, גודל אחר או כיווני אוויר שונים. כל הדברים האלו צריכים לכוון אתכם כשאתם מעצבים את גינת המרפסת שלכם. 

מומלץ להתייעץ עם איש מקצוע שמתמחה בגינות גבוהות – בתוך מרפסת ולבדוק מהם הצמחים שיחזיקו מעמד בגובה שבו אתם נמצאים ובתוך המבנה הספציפי של המרפסת. בנוסף, כדאי לקבל ייעוץ לגבי מערכת השקייה שמתאימה לדירה בגובה רב. 

התכנון וההכוונה לפני שתתחילו את העבודה על הגינה יעזרו לכם לשמור עליה לאורך זמן. 

השקיעו בבחירת הצמחים הנכונים

עם אקלים ישראלי מאתגר, הים הקרוב שמביא איתו לחות ורוחות ועם הגובה המתבקש, כדאי לחשוב היטב על הצמחים שמכניסים לגינת המרפסת שלכם. 

ביקור במשתלה גדולה יאפשר לכם להכיר עולם עצום של אפשרויות, מדקלים גדולים ועד לקקטוסים, שרכים, עשבי תיבול ופרחים עונתיים ורב עונתיים. בנוסף, ישנם עצים ננסיים שיאפשרו לכם ליצור פינה ירוקה עם צל אפילו כשמדובר במרפסת בנויה. 

עם זאת, חשוב מאד לבדוק מהם תנאי הגדילה של הצמחים האלו ולהיעזר בצוות המקצועי של המשתלה כדי לעשות בחירה מותאמת למקום שבו אתם גרים. 

התאימו את הגינה לעיצוב הכללי של הבית

אחרי שבחרתם מבין כל כך הרבה דירות חדשות בקרית מוצקין את זו שעשתה לכם טוויסט בלב, השקעתם בעיצוב שלה והפכתם אותה לבית, השקיעו מחשבה גם בעיצוב של הגינה. 

בחרו ריהוט גן שמתאים לסגנון העיצובי שבחרתם לכל הבית וצמחים שמזכירים את הסגנון הזה. כך למשל אם בחרתם לעצב את הבית בסגנון אירופאי קלאסי, שלבו בתוך המרפסת צמחים כמו לבנדר, ורדים ובזיליקום שמזכירים טיול בגן אירופאי. 

אם העיצוב שלכם הוא מינימליסטי ומודרני, שלבו בגינת המרפסת שלכם עצי בונסאי יפניים, במבוק ושרכים שמתחברים למראה המודרני והנקי. 

בדירות החדשות שתכננו ועיצבנו במסגרת פרויקט אורבן טאוור של שרביב, בחרנו לשים דגש על החיבור בין הבפנים והחוץ, באמצעות מרפסות נוחות וורסטיליות שיכולות להפוך בקלות לגינות קטנות וירוקות. 

דברו אתנו. אנא מלאו את פרטיכם ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.

צור
קשר

אנא מלאו את פרטיכם
ונציגנו יחזור אליכם בהקדם.